STRAVOVÁNÍ VE ŠKOLNÍ JÍDELNĚ

1. Od 1. 11. 2013 je v provozu nová jídelna s kapacitou 93 míst pro školní a závodní stravování.

2. Výdej pro cizí strávníky se uskutečňuje v hlavní budově.

3. Od září 2013 jsme přešli na nový způsob hrazení stravného ( viz platba stravného).

Platba stravného

Stravné je vybíráno zálohově na začátku měsíce na příslušný měsíc. Je vybíráno bezhotovostně ve prospěch účtu č. 255568714/0300. První platba proběhne na začátku měsíce v částce odpovídající počtu stravovacích dní v měsíci. Záloha na další měsíc bude stržena včetně vyúčtování za předcházející měsíc = počet stravovacích dnů v měsíci mínus odhlášky za minulý měsíc. Konečné vyúčtování proběhne 2x ročně a to na konci prosince ( roční účetní závěrka) a v koncem června (ukončení školního roku a následné vyúčtování záloh před prázdninami).

V případě, že strávník nebude mít uhrazenou zálohu do určitého data, nebude mu stravování umožněno, dokud neuhradí příslušnou zálohu.

Cena oběda: do věkových skupin jsou strávníci zařazováni na dobu školního roku, ve kterém dosahují věku dle kategorií. Školní rok začíná měsícem září a končí měsícem srpen v dalším kalendářním roce. Ceny se řídí vyhláškou č. 107/2005 Sb. Cena zůstala od 1. 9. 2013 stejná:

7-10 let 22, – Kč
11- 14 let 24, – Kč
15 a více let 26, – Kč

Odhlášky:

Obědy se odhlašují den předem do 14. hodin. Pouze výjimečně při nemoci nebo jiné náhlé události lze oběd odhlásit týž den do 7. 00 hodin na tel. č. 565 396 222 nebo osobně ve školní jídelně. První den nepřítomnosti může být oběd vyzvednut do jídlonosiče. Další dny nepřítomnosti nemá žák nárok na stravování ve školní jídelně. Veškeré změny v průběhu roku hlaste telefonicky na tel. č. 565 396 222, osobně ve školní jídelně nebo jidelna@zshornicerekev.cz  (jidelnazshc@seznam.cz)

STRAVOVÁNÍ  CIZÍCH STRÁVNÍKŮ

V rámci „ Sociálního programu obce“ je možné stravování osob, které pobírají starobní nebo invalidní důchod a mají trvalý pobyt v obci Horní Cerekev nebo v přilehlých částech .

Cena oběda je pro ně stanovena ve výši 60.

V jídelně je možné zakoupit i oběd tzv. „nedotovaný“ za kalkulovanou cenu 65 Kč.