Olympijský víceboj

Devátý květen byl ve škole ve znamení sluníčka a sportovních výkonů. Téměř tři hodiny žáci prvního stupně běhali (50m a 500m, T-běh), házeli vsedě basketbalovým míčem a snožmo z místa skákali do dálky, čímž plnili některé disciplíny celostátní soutěže Olympijský víceboj (viz odkaz v levé liště). V této soutěži nejde ani tak o supervýkony, ale hlavně o pohyb dětí na vzduchu, cení se účast a snaha. Nicméně ti soutěživější chtěli dosáhnout co nejlepších výsledků; svou výkonnost budou měřit i ve školním kole lehkoatletické olympiády, ti nejlepší pak i se svými vrstevníky na okresní olympiádě v Pelhřimově. Všichni nakonec obdrží sportovní vysvědčení, kde nebudou známky, ale rozbor jejich sportovních vlastností jako je síla, rychlost, výbušnost, ohebnost, vytrvalost…              (vs)

Přidáno album do fotogalerie.