Sportovní den
Pasování prvňáčků na čtenáře
Slavnostní rozloučení s deváťáky
Slavnostní ukončení školního roku

Úvod > Škola > Aktuálně ze ZŠ Horní Cerekev > Co nás zajímá v souvislosti s mimořádnými opatřeními

Co nás zajímá v souvislosti s mimořádnými opatřeními

Mimořádná opatření mají praktický dopad na další činnosti škol:

Soutěže a akce:

MŠMT doporučuje všechny soutěže, přehlídky, olympiády apod. přesunout na náhradní termín po odvolání mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví.

Pozn.: které konkrétní soutěže z plánu na březen budou zrušeny a které proběhnou, se dozvíme během příštího týdne.

Zápisy:

Organizaci zápisů na základní školy doporučujeme zatím ponechat v plánovaném termínu a informace aktualizovat podle účinnosti opatření Ministerstva zdravotnictví.

Pozn.: pro naši školu tedy zatím platí zde zveřejněný termín 22. dubna 2020.

Přijímací zkoušky na SŠ:

Přijímací zkoušky na střední školy prozatím zůstávají v původních termínech. Učitelům doporučujeme, aby toto období využili pro distanční podporu přípravy žáků na přijímací zkoušky.

Pozn.: 14. a 15. 4. 2020 pro čtyřleté obory, 16. a 17. 4. 2020 pro osmileté obory.

MŠ:

Na mateřské školy opatření Ministerstva zdravotnictví nevztahuje, ředitelé a zřizovatelé ale mohou rozhodnout o jejich uzavření stejně, jako v případě škol ostatních.

Vše se bude odvíjet od délky období uzavření škol, odhady se nejčastěji pohybují mezi dvěma až čtyřmi týdny.

Vláda bude jednat o prodloužení ošetřovného na celou dobu nuceného domácího pobytu dětí.

Kalkulačka výpočtu zatím platného ošetřovného zde

Rady a doporučení Státního zdravotního ústavu pro domácí karanténu naleznete zde

Další fakta, názory:

Od středy vláda ruší výuku v základních, středních, vyšších odborných i vysokých školách. Podle ministra zdravotnictví Adama  Vojtěcha (za ANO) by se mohlo jednat o dva a více týdnů - podle situace. Ministr školství Robert Plaga (ANO) dodal, že „po čtrnáctidenní lhůtě se rozhodneme, zda případně posouvat termíny přijímacích zkoušek a maturit.“ Mateřských škol se zrušení výuky od středy nebude týkat.

Kvůli zavření škol zůstane doma podle údajů ministerstva zhruba 1,7 milionu dětí a mladých lidí. Téměř milion z nich budou žáci základních škol. „Možnost vzít si ošetřovné bezesporu existuje. Je to mimořádné opatření na základě zákona a rozhodnutí veřejné moci. Dítě musí zůstat doma, nemůže být ve škole, takže v tomto směru ošetřovné by mělo být namístě,“ řekl ministr Vojtěch.

„Vzhledem k tomu, že jsme z toho vyňali mateřské školy, tak věřím tomu, že takovýchto případů bude poměrně málo. Samozřejmě v první, druhé třídě, ale jinak doufám, že by to neměl být zásadní problém,“ dodal.