Úvod > Škola > Aktuálně ze ZŠ Horní Cerekev > Do školy letos naposledy v pátek 18. 12. 2020

Do školy letos naposledy v pátek 18. 12. 2020

Z probíhající tiskové konference vlády ČR:

Ministerstvo školství kvůli koronavirové epidemii prodlouží vánoční prázdniny. Místo úterý 22. prosince půjdou žáci naposledy do škol v pátek 18. prosince.

Školy zůstanou do konce týdne ve 3. stupni systému PES (= beze změn). Mateřské a vysoké školy začnou od 21. 12. fungovat podle 4. stupně.

Dle vyjádření ministra zdravotnictví budou moci rodiče dětí do deseti let na 21. a 22. 12. 2020 čerpat kompenzace.

*******************************************************************************************

Vážení rodiče,

od 14. 10. 2020 jsme byli nuceni přejít opět na distanční formu výuky, která pro první a druhou třídu skončila 18. 11., pro další ročníky 30. 11., ale šestá až osmá třída doposud „rotuje“. Distanční výuku jsme se snažili sestavit tak, aby byla diferencovaná podle věku dětí a zároveň vyhovovala většině rodin. Na druhém stupni jsme rozložili domácí práci žáků rovnoměrně mezi online výuku a samostatnou práci s důrazem na tvorbu schopnosti žáka naplánovat si svoji práci.

V rámci dalšího zkvalitňování distanční výuky Vás prosíme o vyplnění krátkého online dotazníku (Kalibro - dotazníková šetření pro rodiče a žáky), který není ani hlášením na MŠMT nebo zjišťováním ČŠI, jeho výsledky poslouží pouze žákům a Vám, rodičům. Pro nás ve škole pak budou výsledky velmi cennou zpětnou vazbou, ze které budeme vycházet při sestavování další případné distanční výuky.

Pokud máte ve škole více dětí, prosíme Vás, abyste vyplnili dotazník za každé dítě zvlášť s uvedením třídy, do které Vaše dítě chodí.

Dotazník je také pro děti, prosím Vás o Vaši pomoc dětem při vyplňování (nejstarší žáci 9. třídy je vyplnili za asistence vyučujícího Informatiky tento týden ve škole).

S výsledky dotazníku, který je zcela anonymní, Vás po jeho uzavření seznámíme na stránkách školy. Vypovídající hodnota dotazníku je tím vyšší, čím větší počet dotazníků vložíte do systému. Lhůta na vyplnění dotazníku není pevně stanovena, věřím, že do vánočních svátků bychom mohli celou akci uzavřít.

Pokud byste narazili na nějaký technický problém spojený s vyplněním dotazníku, nabízíme Vám pomoc našeho IT koordinátora (Mgr. Martin Dvořák, martin.dvorak@zshornicerekev.cz), kterého už mnozí z Vás znají z řešení problémů s online distanční výukou.

Přístupové údaje pro sebe i své děti obdrží zákonní zástupci do svých emailových schránek nejpozději zítra.

Předem děkuji za Vaši vstřícnou spolupráci, Mgr. Vítězslav Skopal, ředitel školy.