Úvod > Škola > Aktuálně ze ZŠ Horní Cerekev > Do školy první i druhý stupeň?

Do školy první i druhý stupeň?

Vážení rodiče,

ještě jsme nezačali s dobrovolnou denní výukou prvního stupně a zaznamenáváme stále častější zmínky o otevření škol i pro žáky druhého stupně. Proběhl první týden přípravy deváťáků na přijímací zkoušky a nyní je nejdůležitější, abyste prosím dodrželi termín závazného přihlášení Vašich dětí (školní výuka 1. stupně od 25. 5.), který je

18. 5. 2020 do 16:00 (minulý článek v aktualitách).

Jen tak budeme moci potvrdit sestavený harmonogram výuky jednotlivých skupin nebo v něm provést změny odpovídající změnám počtu přihlášených žáků oproti Vašemu předběžnému vyjádření.

O otevření školy pro žáky šestého až osmého ročníku se zatím dovídáme stejně jako Vy pouze z médií, žádné pokyny k podmínkám jejich pobytu ve škole nejsou ani na stránkách MŠMT:

Návrat druhého stupně základních škol bude možná umožněn ještě před koncem školního roku. Nástup studentů druhého stupně se bude odvíjet od epidemiologické situace. Podle ministra školství Roberta Plagy by se tak mohlo stát na dobrovolné bázi od června.

„Stojím o to, aby se aspoň v nějakém dobrovolném módu vrátily do škol i druhé stupně v měsíci červnu. Vnímám, že by se ty děti a studenti měli aspoň potkat. Můžete mít tisíc výhrad k tomu, že už to nebude o vzdělávání. Kdo si ještě pamatuje, co probíhá v červnu ve škole, tak ano, uznávám… Je to v tom rozvolňovacím scénáři od samého počátku, přál bych si to,“ řekl Plaga.

(Přání pana ministra je samozřejmě i našim přáním, ale za úplně jiných podmínek než doposud.)

Korunu spekulacím nasadil náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula po pondělním jednání vlády. „Závěr ze světových studií je poměrně jednoznačný. Riziko, že by se dítě nakazilo ve škole, je téměř nulové,“ řekl Prymula.

(Určitě podložené vyjádření pana náměstka, ale...)

Zdroj: https://www.extra.cz/ministr-skolstvi-by-si-pral-navrat-druheho-stupne-do-skol-kdy-by-mohli-studenti-usednout-do-lavic

JistNěkolik dalších zajímavých vyjádření:

Výsledky ankety Pedagogické komory k vládnímu harmonogramu postupného otevírání škol zde

kroužky.png

Navzdory všem rozporuplným vyjádřením - místy s absencí logiky - Vám přejeme šťastnou volbu při rozhodování o účasti či neúčasti svého dítěte ve škole do konce června a hlavně, ať se Vám a Vašim dětem koronavirus vyhne!!!

Informace k JPZ 2020:

Sdělení ministerstva školství k časovému rozvrhu konání testu jednotné přijímací zkoušky na střední školy zde