Mc Donald´s Cup - okresní kolo kategorie B (4.-5. třída)
Minifotbal v Pelhřimově
Dopravní soutěž v Pelhřimově
Soutěž: Zemědělství a lesnictví na Vysočině v Jihlavě
Exkurze Tábor - 7.třída
Školní DISKOPLES
Den dětí ve škole - !!! odpolední vyučování odpadá !!!
Pohádkový les - 9.třída pro MŠ

Úvod > Škola > Aktuálně ze ZŠ Horní Cerekev > Druhý stupeň od 10. 5. může do školy

Druhý stupeň od 10. 5. může do školy

Navzdory novým pravidlům "Balíčků" s nutným poklesem týdenních přírůstků po hranici jednoho sta, vláda dnes rozhodla o otevření škol pro druhé stupně ZŠ v celé České republice. Vše uvedené v minulé aktualitě tedy platí i pro Kraj Vysočina, pro naši školu.

Připomínáme pokyny z MŠMT:

Informace pro školy a školská zařízení od 10.5.2021.pdf

Změny v testování:

Změna-mimořádného-opatření-podmínky-testování-dětí-žáků-a-studentů-s-účinností-od-3.-5.-2021!.pdf

Konkrétně k nástupu sedmáků a osmáků:

Žáky čeká rotační výuka za podmínky testování antigenními testy dvakrát týdně, a to v pondělí a ve čtvrtek. Žáci druhého stupně se budou testovat v hlavní budově ve svých třídách, ze kterých se v případě pozitivního nálezu přesunou přes šatny do náhradní třídy, kde se budou učit, než proběhne kompletní dezinfekce jejich třídy. Během testování je zajištěna přítomnost dospělých osob, které budou žákům s testováním pomáhat. Vše o testování včetně odkazu na názorné video najdete v příloze 1 (Informace k provozu škol…). Odpovědi na nejčastější otázky k testování jsou na  https://testovani.edu.cz/pro-rodice, kde je i podobná sekce pro žáky. Věnujte prosím pozornost i dalším přílohám (mimořádná opatření vlády, testování apod.).

Provoz školy od 10. 5. 2021: (ve škole 1., 2. a 5. třída + 7. a 8. třída)

Nejnovější aktualizované informace ke školství (k 8.4.2021) zde: https://koronavirus.edu.cz/faq-hlavni-temata-koronaviru-a-skolstvi .

*příchody žáků v testovacích dnech (pondělí a čtvrtek) hlavním vchodem: 7. třída v 7:10, 8. třída v 7:20. V ostatních dnech (úterý, středa, pátek) žáci přicházejí do školy přes šatny v přístavbě školy ve výše uvedených časech. Prezenční výuka bude probíhat v plném rozsahu s mírnými časovými posuny vzhledem k zajištění bezpečného provozu ve školní jídelně.

*obědy – všechny děti, které se stravovaly ve školní jídelně, mají oběd přihlášený, případné přihlášky a odhlášky řešte prosím na tel. číslech 606 624 909 a 724 916 649 nebo na mailové adrese reditel@zshornicerekev.cz (po dobu nepřítomnosti vedoucí ŠJ).

*v týdnu od 10. 5. do 14. 5. 2021 děti ze 3., 4., 6. a 9. třídy pokračují v distanční výuce

*obědy dětí na distanční výuce do jídlonosičů od 12:15 do 12:30, pro dospělé strávníky stále od 10:00 do 11:00

Vážení rodiče, škola je na příchod žáků po všech stránkách připravena tak, aby zde bylo pro děti bezpečné prostředí. Žádám Vás, abyste v zájmu hladkého a plynulého průběhu testovacích pondělků a čtvrtků oznámili na mail reditel@zshornicerekev.cz, kdo z Vás vybaví své dítě vlastním testem, abychom s předstihem ověřili, je-li na seznamu schválených testů MZCR. Tato informace je pro nás důležitá vzhledem k průběhu testování. Stále platí výjimky z testování pro žáky např. po prodělaném onemocnění COVID do 90 dnů od pozitivního testu – nutné potvrzení od lékaře. (Vše o testování na https://testovani.edu.cz/faq-nejcastejsi-dotazy.) Podmínkou účasti Vašeho dítěte na prezenční výuce je jeho bezpříznakový stav a nenařízená karanténa nebo izolace.

Kudy do školy pro druhý stupeň:

cerkev m[23948] řez šipka 2x.jpg

Do konce června zbývá sedm celých týdnů, skupina 7/8 by se tak "podívala" do školy ve čtyřech týdnech, skupina 6/9 ve třech týdnech.

Možná je ale i další varianta, v letošním školním roce v pořadí osmá:

babis-bezrotacni-vyuka-od-17-kvetna-je-prioritou

Jak se vyvíjí týdenní přírůstky v Kraji Vysočina:

přírůstky 10.5.a.png