Třídní schůzka - 2.třída (od 15:30)
Bruslení v Pelhřimově - 5. - 9.třída
Velikonoční prázdniny (volno od 6.4. do 10.4 2023)
Provoz školní družiny o Velikonočních prázdninách
Zápis do první třídy pro školní rok 2023/2024 (13:30 - 17:00)
Třídní schůzky všech ročníků - od 16:00
Mc Donald´s Cup - okresní kolo kategorie A (1.-3. třída)

Úvod > Škola > Aktuálně ze ZŠ Horní Cerekev > Důležité upozornění!!!

Důležité upozornění!!!

Od zítra budou roušky povinné uvnitř všech budov v celém Česku

Bude to platit od půlnoci, tedy od zítřka (10.9.2020). A to faktické sdělení je jednoduché - roušky ve všech vnitřních prostorách po celé republice,“ uvedl pro Seznam Zprávy Roman Prymula, který je součástí Centrálního řídícího týmu Chytré karantény.

V tuto chvíli se dle slov pana Prymuly nařízení ladí a sepisuje, podrobnosti budou vydány během dnešního dne. Vše sledujeme a do jaké míry nařízení zasáhne školy Vás seznámíme prostřednictvím těchto stránek. Zákonným zástupcům byl odeslán e-mail s informací o povinnosti nošení roušek od 10.9.2020.

Vítězslav Skopal, ředitel školy

Aktuálně:

Podle informací ministra školství Roberta Plagy (za ANO) by se od čtvrtka plošná povinnost nosit roušky ve vnitřních prostorách neměla týkat přímo výuky ve třídách.

„Nemělo by se to týkat výuky ve třídách a učebnách, ale mělo by to být nošení roušek uvnitř škol, to znamená na chodbách, v podstatě v tom režimu, který jsme znali na jaře a který byl koncipován i v rámci manuálu pro oranžový kód,“ řekl pro Seznam Zprávy ministr Plaga.

Aktuální mimořádné opatření MZČR:

Mimoradne-opatreni-noseni-ochrannych-prostredku-dychacich-cest-s-vyjimkami-s-ucinnosti-od-10-9-2020-do-odvolani (1).pdf

Metodický pokyn hlavní hygieničky ČR

k jednotnému postupu pro nařizování karantény ve školách v souvislosti s onemocněním COVID-19

Potvrzení roušek pouze ve společných prostorech škol:

MZ k rouškám ve školách

Výňatek z oficiálních stránek MŠMT

Roušky – od 10. 9. 2020 je v celé ČR povinnost nosit roušky ve společných prostorách škol a školských zařízení a vysokých škol – např. chodby a toalety. Roušky se nosit nemusí tedy například v učebnách, laboratořích nebo tělocvičnách. Stejně tak se roušky nemusí nosit v kabinetech a jiných prostorech vymezených pro zaměstnance.

Celý text včetně dalších informací a dokumentů zde