Předání výpisů z vysvědčení + odpolední vyučování odpadá
Pololetní prázdniny
Školní družina bude o pololetních prázdninách v provozu
Jarní prázdniny

Úvod > Škola > Aktuálně ze ZŠ Horní Cerekev > Informace MŠMT a MZ od 31. ledna a od 15. února 2022

Informace MŠMT a MZ od 31. ledna a od 15. února 2022

upozornění.png

Od 31. 1. 2022 dochází k úpravě v testování a nařizování karantény u osob (žáků i zaměstnanců), kteří v posledních třiceti dnech prodělali onemocnění covid 19 a prokáží tuto skutečnost certifikátem o PCR testu:

* § Nově mají výjimku z testování všechny osoby, které prodělaly laboratorně potvrzené onemocnění covid19, uplynula u nich doba nařízené izolace a od pozitivního RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2, na jehož základě byla nařízena izolace, neuplynulo více než 30 dnů.

(Žákům, kterých se výše uvedené týká, však v případě zájmu testy poskytneme. Stále platí zaslání certifikátu na reditel@zshornicerekev.cz – máme povinnost certifikáty evidovat.)

Vše okolo ochrany dýchacích cest zůstává v platnosti:

*při vzdělávání nejsou žáci povinni nosit ochranný prostředek v případě, že jsou usazeni (uvnitř ve společných prostorech školy a školského zařízení jsou povinni nosit ochranný prostředek stanovený tímto opatřením) a pokud je na tomto vzdělávání současně přítomno nejvýše 50 dětí, žáků nebo studentů = roušky nosí všichni ve společných prostorách

*v rámci vzdělávací aktivity, jejíž charakter neumožňuje nošení ochranného prostředku, nejsou povinni nosit ochranný prostředek

Další důležitá informace: od 31. 1. 2022 osobám, které nevykazují klinické příznaky onemocnění covid-19, prodělaly onemocnění covid-19 potvrzené laboratorně metodou RT-PCR, uplynula u nich izolace nařízená v souvislosti s proděláním onemocnění covid-19 a od prvního pozitivního výsledku RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2 neuplynulo více než 30 dní, přičemž tato lhůta počíná běžet dnem následujícím po dni provedení tohoto testu, nebude v tuto ochrannou lhůtu nařízena karanténa v případě, že budou v rizikovém kontaktu s nakaženým.

Uvedené se bude vztahovat jak na zaměstnance škol a školských zařízení, tak děti, žáky a studenty.

Více v dokumentu: INFORMACE PRO ŠKOLY OD 31. 1. 2022 A 15.2. 2022.pdf

Všechny poslední změny včetně testování ve školách i ve firmách a délky platnosti očkovacího certifikátu od 15. 2. 2022 na stránkách: www.edu.cz/informace-msmt-pro-skoly-a-skolska-zarizeni-ucinnosti-od-31-1-a-15-2-2022/

Doplacení ošetřovného: www.mpsv.cz/

***************************************************************************************************