Vzdělání a řemeslo České Budějovice - 8. + 9. třída
Halloweenská stezka - všechny třídy
The Beatles - hudební přednáška (II. stupeň) + Pohádkopísňostroj (I.stupeň)
Přehlídka škol Jihlava - 8. + 9. třída
Třídní schůzky všech tříd (16:00 - 17:00)
Ředitelské volno pro celou školu a přerušení provozu školní družiny.
Adventní dílna v ŠD - 1.třída (od 16:00)
Tutanchamon Brno - 6. + 7. třída
Šachový turnaj Pelhřimov - 1.stupeň
Adventní dílna v ŠD - 2.třída (od 16:00)
Pythagoriáda Pelhřimov - vybraní žáci II. stupně
Šachový turnaj Pelhřimov - 2.stupeň
Adventní dílna v ŠD - 3. + 4. třída
Rozsvícení vánočního stromu - od 17:00

Úvod > Škola > Aktuálně ze ZŠ Horní Cerekev > Interaktivní tabule

Interaktivní tabule

Interaktivní tabule s projektory poskytují velmi efektivní a atraktivní způsob výuky již od první třídy. Žáci mají možnost na nich pracovat s programy do různých předmětů - českého a anglického jazyka, matematiky, přírodovědy a dalších. Zachytili jsme druháčky při procvičování odčítání a pravopisu "i - y"...

IMG_1605 ....jpg IMG_1610 ....jpg

IMG_1619 ....jpg IMG_1623 ....jpg

Pozn.: Interaktivní tabule se od klasické bílé magnetické tabule odlišuje tím, že má v sobě zabudovaný senzor na rozpoznávání dotyků prstu, pera nebo jakéhokoliv jiného předmětu. Technologie rozpoznávání dotyků je buď ultrazvuková, nebo infračervená - pro uživatele to však neznamená prakticky žádný rozdíl. Všechny modely jsou magnetické a umožňují ovládání perem nebo prstem, jakož i psaní klasickými fixy.

Při práci s tabulí je můžete použít jakýkoliv interaktivní program (výukové dvd, interaktivní hry, windows software, atd), nakolik je tabule (stejně jako všechny tabule) v podstatě "dotykovým monitorem" počítače. Tabule jsou navrhované i pro základní školy ZŠ a také pro mateřské školy MŠ, kde dětem umožňují práci více prsty (protože ještě nemají návyk pracovat perem).

Součástí balení každé tabule je interaktivní software. Každý výrobce má svůj vlastní program, ale všechny jsou srovnatelné. Umožňují například psát, kreslit, vkládat obrázky a jiné objekty, ukládat rozdělanou práci, dělat PrintScreen, videa atd. Každá jedna tabule umožňuje používat interaktivní DVD nebo různý výukový software, jelikož fungují zcela nezávisle na software přibaleného k tabuli.

Všechny interaktivní tabule pro své fungování nezbytně potřebují projektor, ideálně s krátkou projekcí (tzv. Short throw). Ten promítá obraz ze vzdálenosti cca 1 metru přímo z přes hlavy uživatele. Tím se zabrání, aby si uživatel vrhal na tabuli stín (jak by to bylo při klasickém projektoru s dlouhou projekcí). Takový "krátký projektor" zvládne udělat úhlopříčku 78 palců (čili cca 200 cm) při poměru stran 4: 3, což je standardní poměr stran pro většinu tabulí.