Úvod > Škola > Aktuálně ze ZŠ Horní Cerekev > Naši nejmladší se zřejmě dočkali

Naši nejmladší se zřejmě dočkali

18. listopadu se do školních lavic mají vrátit nejen žáci 1. a 2. tříd, ale i žáci speciálních škol. Ministr školství Robert Plaga a zdravotnictví Jan Blatný v Poslanecké sněmovně odhalili plán opětovného otevírání škol.

*Děti se do škol vrátí v celých třídách, nebudou se tedy rozdělovat na skupiny.

*Budou rovněž fungovat školní družiny a jídelny.

*Školy budou muset zajistit, aby nedocházelo k mísení jednotlivých kolektivů.

*Stejná třída se tedy bude společně vyučovat, chodit na oběd i trávit čas v družině.

*Roušky se budou nosit ve společných prostorách i po celou dobu výuky ve třídách.

*Důležité bude větrání tříd - nejen po konci hodin, ale i v jejich průběhu.

*Povolen nebude zpěv ani tělocvik. Pohyb dětí na vzduchu je ale podle ministra školství vítaný.

*Po první skupině žáků by se do tříd měly vracet závěrečné ročníky základních, středních a vyšších odborných škol. Kdy to ale nastane, zatím není jisté. Už dříve ale ministři zdravotnictví a školství komentovali, že jednotlivé stupně otevírání škol by mělo oddělovat 14 dní, aby bylo možné každý krok vyhodnotit.

*Zatím je ale jisté pouze to, že se do škol budou smět na individuální konzultace vrátit žáci a studenti, pro které distanční výuka není vhodná, ať už z technických nebo jiných důvodů. „Bude o tom rozhodovat ředitel a bude to určeno pro ty žáky, kteří doma nemají dostatečné podmínky pro výuku,“ dodal Plaga.

Více informací k návratu dětí do škol 18. listopadu 2020 (oficiální zdroj):

Variantní tabulka možných opatření a dopadů (návrh/výřez pro školy a firmy):

Snímek obrazovky (565).png

Snímek obrazovky (566).png

Celá tabulka pro všechny oblasti a další informace:

Vážení rodiče, věřme, že tentokrát se opravdu "pohnou ledy" a nedopadne to jako se slibovaným návratem 2. listopadu. Věřme, že epidemické křivky budou i nadále klesat a co nejdříve se vrátí do škol postupně i deváťáci a všichni ostatní žáci.

děti s rouškou.png