Úvod > Škola > Aktuálně ze ZŠ Horní Cerekev > Nová opatření ke COVID 19

Nová opatření ke COVID 19

Vážení rodiče,

zatím máme informace pouze z médií, ale s největší pravděpodobností od zítřka (pátek 18.9.2020) budou muset mít nasazenou roušku žáci druhého stupně po celou dobu vyučování, tedy i při pobytu ve třídě.

Nejdůležitější zprávy

• Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch připustil, že situace okolo nového koronaviru v Česku „není dobrá“ a oznámil zpřísnění opatření. Od půlnoci z pátka na sobotu začne v celé republice platit omezení pro provoz klubů, diskoték a barů. Nesmí být otevřené mezi půlnocí a šestou hodinou ranní. Od pátku budou žáci v celém Česku muset nosit roušku i během vyučování. Výjimku budou mít pouze první stupně základních škol. (celý text informace ministra zdravotnictví ČR)

Ze stránek MŠMT:

Roušky – od 18. 9. 2020 je v celé ČR povinnost nosit roušky ve všech prostorách škol a školských zařízení a vysokých škol nově tedy včetně učeben (s výjimkami uvedenými dále). Ochrana dýchacích cest u žáků, studentů a pedagogických pracovníků není vyžadována pro vzdělávací aktivity, jejichž charakter neumožňuje nošení ochranného prostředku (např. tělocvik, zpěv, hra na dechové nástroje).

Na některé osoby a segmenty školství se tato povinnost neuplatňuje. Výjimka z povinnosti nošení roušek ve společných prostorách škol a školských zařízení a vysokých škol se vztahuje na:
- žáky a pedagogické pracovníky 1. stupně základních škol mimo společné prostory škol (tedy např. je povinnost nosit roušku na chodbách, toaletách, v šatnách nebo jídelnách, naopak není povinnost nosit roušku v učebnách nebo tělocvičnách)

Mimořádné opatření MINISTERSTVA ZDRAVOTNICTVÍ ze dne 17.9.2020: ZDE