Předání výpisů z vysvědčení + odpolední vyučování odpadá
Pololetní prázdniny
Školní družina bude o pololetních prázdninách v provozu

Úvod > Škola > Aktuálně ze ZŠ Horní Cerekev > Nové důležité informace

Nové důležité informace

Zápisy do ZŠ budou bez přítomnosti žáků

Základní školy budou muset v dubnu zapsat předškoláky do prvních tříd bez přítomnosti dětí. Zápisy budou dle plánu od 1. do 30. dubna, uvedlo Ministerstvo školství.

Tolik první informace, další zveřejníme, až budou známy podrobnější pokyny MŠMT (v nejbližších dnech). V úvahu přichází i varianta elektronického zápisu (e-mailem s elektronickým podpisem, přes datovou schránku). Připomínám (prozatímní) termín na naší škole 22. dubna 2020.

Prodloužení ošetřovného bude řešit Sněmovna

Vláda chce nakonec opatření ohledně ošetřovného řešit zákonem. Mimořádná schůze Poslanecké sněmovny v legislativní nouzi by se mohla uskutečnit v úterý. Ošetřovné by se rodičům mělo vyplácet za celou dobu epidemie, co budou platit zákazy a školy zůstanou zavřené.

Pro zaměstnance by mělo činit 60 procent denního základu výdělku na dítě do deseti let jako dosud. Živnostníci, kteří na ošetřovné nemají nárok, by měli dostat peníze z programu ministerstva průmyslu. Původně se kabinet dohodl, že změny vyhlásí nařízením vlády, nakonec ale zažádal o vyhlášení legislativní nouze.

Poznámka: Potvrďte prosím mailem třídním učitelům, že jste obdrželi materiály k domácí výuce.