Zahájení výuky po Vánočních prázdninách
Informační schůzka k LVK - od 15:15
Třídní schůzky všech tříd - od 16:00
Lyžařský výcvik na Šumavě
Předání výpisů z vysvědčení + odpolední vyučování odpadá
Pololetní prázdniny
Školní družina bude o pololetních prázdninách v provozu

Úvod > Škola > Aktuálně ze ZŠ Horní Cerekev > O rotaci druhého stupně se rozhodne ve čtvrtek

O rotaci druhého stupně se rozhodne ve čtvrtek

Ve všech krajích s výjimkou Kraje Vysočina, Jihočeského a Zlínského kraje se od 10. května umožňuje osobní přítomnost žáků 2. stupně základních škol rotačním způsobem. O těchto třech krajích vláda rozhodne ve čtvrtek (6. května) podle aktuální epidemické situace.

Hlavně bude záležet na týdenním přírůstku nakažených COVID 19, který den po dni sledujeme zde:

Týdenní přírůstky den po dni

Celý dokument MŠMT k uvolnění opatření ve školství od 10. května:

Informace pro školy a školská zařízení od 10.5.2021.pdf

Dokument řeší také poskytování služeb osobám ve věku od 6 do 18 let v oblasti zájmové, výchovné, rekreační a vzdělávací činnosti, úpravu povinnosti nosit ochranný prostředek k zakrytí úst a nosu a umožnění osobní přítomnosti žáků na konzultacích v základních uměleckých školách a střediscích volného času, umožnění sportovní činnosti ve venkovních prostorech apod.

Pokud budou děti potřebovat doložit negativní výsledek testu ze školy, v eŽK je možné po přihlášení vygenerovat vyplněné prohlášení s jejich iniciálami (Menu/ostatní moduly/COVID-19/Čestné prohlášení):

Elektronická ŽK

(Na základě mimořádného opatření MZČR ze dne 3. 5. 2021 mohou žáci při vstupu do provozovny/holičství, kadeřnictví,… nebo amatérští sportovci mladších 18 let při sportovní přípravě organizované sportovními svazy, ve vybraných krajích doložit negativní výsledek antigenního testu čestným prohlášením jejich zákonného zástupce, že ve škole absolvovali nejdéle před 72 hodinami test na stanovení přítomnosti antigenu viru SARS-CoV-2)

Výše uvedené bude platit v případě, že vláda ve čtvrtek rozhodne o uvolnění opatření v našem kraji.

graf k 5.5.2021.png

Mimořádné opatření vlády ze dne 3.5.2021: noseni-ochrannych-prostredku.pdf