Třídní schůzka - 2.třída (od 15:30)
Bruslení v Pelhřimově - 5. - 9.třída
Velikonoční prázdniny (volno od 6.4. do 10.4 2023)
Provoz školní družiny o Velikonočních prázdninách
Zápis do první třídy pro školní rok 2023/2024 (13:30 - 17:00)
Třídní schůzky všech ročníků - od 16:00
Mc Donald´s Cup - okresní kolo kategorie A (1.-3. třída)

Úvod > Škola > Aktuálně ze ZŠ Horní Cerekev > Od prvního září všichni žáci do školy

Od prvního září všichni žáci do školy

Podle vyjádření ministra školství je ve spolupráci s ministerstvem zdravotnictví vytvářen manuál k návratu žáků do škol od 1.9.2020. Níže uvádíme dosud známé informace.

Nový školní rok začne pro všechny žáky 1. září ve školách. Při běžné výuce se budou ale dodržovat přísnější hygienická pravidla. Případná opatření proti koronaviru se budou řídit takzvaným semaforem pro oblasti s různým rizikem nákazy. Podle Plagy do škol nastoupí všichni žáci a žačky.

Není v plánu ani v žádném ze scénářů, že by se dělily třídy, a 1. září se do škol vracejí všichni žáci ve standardních třídách.

Dál budou platit doporučení dodržovat přísnější hygienická pravidla podobně jako na jaře. Ve školách by se tak podle ministra mělo například dbát na zvýšenou dezinfekci rukou nebo častější větrání.

Manuály s doporučeními k fungování škol budou podle ministra k dispozici v týdnu od 17. srpna, aby se školy mohly na začátek školního roku připravit. Doporučení by se měla týkat i škol v přírodě, fungování družin či kroužků.

Nošení roušek se bude řídit podle rozhodnutí hygieniků v jednotlivých krajích nebo v celé ČR. Pokud v průběhu podzimu nastane povinnost nosit roušky v celé české společnosti, tak samozřejmě české školy nebudou výjimkou.

V případě, že by se ve škole vyskytla nákaza, měla by podle ministra o jejím případném uzavření rozhodovat krajská hygienická stanice podle konkrétní situace. Hygienická opatření či upravený režim jídelen ale podle něj budou směrovat k tomu, aby nebylo nutné kvůli tomu zavírat celé školy, ale spíše jen jednotlivé třídy.

Ministerstvo připravilo návrh zákona, který řeší možnost distanční výuky pro případ zesílení epidemie. Vláda ho zatím neschválila, ale návrh počítá s rychlým legislativním přijetím, Sněmovna by ho mohla projednat na podzim.

Rozpočet ministerstva se v souvislosti s potřebou dovybavit školy na výuku na dálku letos zvýšil o 300 milionů korun. Jak by se peníze měly mezi školy rozdělit, chce ministr školství navrhnout od konce srpna. Proplaceno to dostanou nejpozději v druhé polovině měsíce října.

Celý článek si můžete přečíst zde

Po 17. srpnu bychom tedy měli mít více podrobnějších informací, se kterými Vás samozřejmě seznámíme prostřednictvím těchto stránek.

depositphotos_73710173-stock-illustration-cartoon-school-kids-sitting-on.jpg