Ošetřovné do dne 13. narozenin dítěte

Rodiče dětí do 13 let by měli dostat ošetřovné ve výši 60 procent ze základu platu, a to za celou dobu, co budou školy kvůli koronaviru zavřené. Ve stavu legislativní nouze to v úterý (dnes) večer schválila Sněmovna. Zákon nyní bude muset schválit Senát a podepsat prezident. Podle stejného systému by mělo být podle vlády nastaveno ošetřovné i pro OSVČ.

Podrobnosti o novém zákoně zde

Novela zákona také upravuje termíny přijímacích zkoušek na střední školy. Ty by se měly uskutečnit 14 dní po znovuotevření škol. Testy budou mít stejnou formu jako v minulých letech, budou se ale psát pouze v jednom termínu. Plánované byly původně termíny dva.

Novelu zákona musí ještě schválit Senát, který by ji měl projednat do konce týdne. Podepsat ho musí také prezident.