Zahájení výuky po Vánočních prázdninách
Informační schůzka k LVK - od 15:15
Třídní schůzky všech tříd - od 16:00
Lyžařský výcvik na Šumavě
Předání výpisů z vysvědčení + odpolední vyučování odpadá
Pololetní prázdniny
Školní družina bude o pololetních prázdninách v provozu

Úvod > Škola > Aktuálně ze ZŠ Horní Cerekev > Škola (a pohyb) základ života

Škola (a pohyb) základ života

Vážení rodiče, milí žáci,

současná mimořádná opatření zásadně omezují také možnost sportovat, a proto je velmi důležité věnovat se pohybu v rámci možností v domácích podmínkách či na zahradě. Jako jednu z forem vám nabízíme plnění disciplín Olympijského odznaku…postupně vám budou přicházet návrhy na další pohybové aktivity.

????Nezapomínejme na tělocvik????

SAZKA OV spustil online tréninkový deník

Školy jsou sice zavřené, ale projekt Sazka Olympijský víceboj jede dál. A chce pomoci rodičům, učitelům i dětem, kteří se i v těchto těžkých týdnech snaží pro vzdělání dělat maximum. Víme, že v rámci online výuky mají čeština nebo matematika přednost, zároveň je ale pravidelný pohyb teď důležitější než kdy jindy. Pro děti jsme proto připravili online tréninkový deník.

„Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vyzývá školy, aby nehodnotily tělesné či hudební výchovy. Tento přístup podporujeme. Je důležité zaměřit se na klíčové předměty a nepřetěžovat děti a jejich rodiče. Online tréninkový deník nejde proti tomu. Nemá za cíl, aby žáci mohli dostat známku tělocviku, ale aby ze strany škol mohla směrem k dětem jít co nejjednodušší výzva a motivace k domácímu cvičení. Proto zde také počítáme s fair play přístupem, že děti budou uvádět reálné výsledky, kterých dosáhly. Navíc přidáme motivaci v podobě porovnání se známými sportovci, aby to byla větší zábava.

Děti nebo rodiče mají možnost zapisovat na našem webu výsledky v jednotlivých disciplínách Sazka Olympijského víceboje a učitelé je jednoduše a přehledně najdou na jednom místě v adminu.

Systém je variabilní a je na každém, jakou formu cvičení si zvolí. Učitelé mohou děti různě motivovat, vyhlašovat soutěže a určovat vítěze či toho, kdo se nejvíce zlepšil.

V rámci spuštění online tréninkového deníku jsme si pro vás připravili i týdenní výzvy, do kterých se může zapojit úplně každý. Výzvy obsahují tři cviky, kterými se dostanete do formy pro jednotlivé disciplíny Sazka Olympijského víceboje. A můžete zároveň i změřit síly s našimi ambasadory. Více se dočtete ZDE.

Dokončení diplomů a odznaků z domova

Systém také umožňuje garantům jednoduše doplnit výsledky u dětí, kterým chybí v rámci Olympijského diplomu nebo Odznaku všestrannosti disciplíny, které mohou absolvovat doma. Když je zapíšou do online tréninkového deníku na kartě žáka, učitel po přihlášení do adminu může výsledky v sekci Statistiky nejen zkontrolovat, ale vybrané také validovat a přenést jedním klikem mezi data, ze kterých se generují na konci roku diplomy a odznaky.

_____________________________________________________________________________________

Tyto a další informace dostanou všichni rodiče prostřednictvím svých e-mailůKaždý týden budou následovat další návody ke cvičení a další výzvy.

Nebuď líný, (i) doma cvič - ke zdraví (a dobré náladě) tak najdeš klíč!

cvičení.jfif