Zahájení výuky po Vánočních prázdninách
Informační schůzka k LVK - od 15:15
Třídní schůzky všech tříd - od 16:00
Lyžařský výcvik na Šumavě
Předání výpisů z vysvědčení + odpolední vyučování odpadá
Pololetní prázdniny
Školní družina bude o pololetních prázdninách v provozu

Úvod > Škola > Aktuálně ze ZŠ Horní Cerekev > Pravidla na dětském hřišti

Pravidla na dětském hřišti

Pravidla a doporučení pro pobyt na dětských hřištích

Z posledního opatření vlády vyplývá doporučení uzavřít dětská hřiště. O tom, jestli mohou zůstat otevřená, rozhoduje jejich provozovatel. Nechceme dětem „jejich“ prostor uzavírat, ale zvažte, dovolíte-li jim trávit čas na místě, kde určitě dochází ke kontaktům s jinými dětmi.

Pokud na hřiště přijdou, je důležité řídit se v jejich prostoru všemi vládními nařízeními, aby se tak zamezilo přenosu nákazy do vaší domácnosti a na vaše blízké.

Aktuálně platí, že v zastavěné části obce je třeba mít zakrytá ústa a nos nejméně chirurgickou rouškou. To tedy platí i na dětských hřištích.

Dále je nutné dodržovat odstup 2 metry od dalších osob a nesdružovat se. Pokuste se dohlédnout na to, aby se děti chovaly v rámci těchto doporučení.

Na hřiště není vhodné vstupovat, pokud je už natolik obsazené, že by nebylo možné zachovat si rozestupy od dalších osob. Zvažte v tomto případě bezpečnost prostoru a riziko nákazy.

Pokuste se omezit délku pobytu na hřišti, aby se v místě nehromadili lidé, ale spíše, aby se zde střídali.

Doporučujeme po návštěvě hřiště dítěti i sobě důkladně vydezinfikovat ruce.

"Atrakce" na dětském hřišti pravidelně dezinfikujeme.

Pokud chodí děti na hřiště samy, poučte je prosím o dodržování hygienických opatření – zejména nošení ochrany dýchacích cest a dodržování rozestupů, stejně jako to děláme my v online hodinách. Máme přece stejný cíl – co nejdříve vrátit děti do škol! To se nám podaří jen tehdy, pokud se podaří zastavit nekontrolované šíření nákazy. Nechoďme jí naproti tím, že nebudeme dodržovat základní hygienická opatření.

V prostoru obou hřišť je umístěno několik plakátů s doporučeními, snažme se je prosím respektovat.

3.jpg plakát jpg.png 1.jpg

Žijeme v době velkého množství omezení a zákazů, poskytněme dětem prostor k odreagování od zatěžující nestandardní výuky, ale dodržujme opatření.

Děkujeme za spolupráci!