Vzdělání a řemeslo České Budějovice - 8. + 9. třída
Halloweenská stezka - všechny třídy
The Beatles - hudební přednáška (II. stupeň) + Pohádkopísňostroj (I.stupeň)
Přehlídka škol Jihlava - 8. + 9. třída
Třídní schůzky všech tříd (16:00 - 17:00)
Ředitelské volno pro celou školu a přerušení provozu školní družiny.
Adventní dílna v ŠD - 1.třída (od 16:00)
Tutanchamon Brno - 6. + 7. třída
Šachový turnaj Pelhřimov - 1.stupeň
Adventní dílna v ŠD - 2.třída (od 16:00)
Pythagoriáda Pelhřimov - vybraní žáci II. stupně
Šachový turnaj Pelhřimov - 2.stupeň
Adventní dílna v ŠD - 3. + 4. třída
Rozsvícení vánočního stromu - od 17:00

Úvod > Škola > Aktuálně ze ZŠ Horní Cerekev > Příměstský tábor 1 - pevnost Boyard

Příměstský tábor 1 - pevnost Boyard

boyard nápis pevnost.jpg

Po celém okolí kolovaly zvěsti, že pán, který vládne pevnosti Boyard, Otec Fura nashromáždil poklad, se kterým se přemístil na pevnost Základní škola, nacházející se v Horní Cerekvi.

Děti se tedy vydaly na dobrodružnou výpravu za objevením pokladu pevnosti Boyard. Od 12.7. do 16.7. se naše základní škola proměnila na francouzskou pevnost Boyard v Atlantském oceánu.

Pro děti byly nachystané zákeřné překážky k překonání, ale i nelehké úkoly ke splnění. Nejen že musely prokázat fyzickou sílu, ale musely i rozluštit zapeklité hádanky a najít odpovědi na důmyslné otázky.

Děti během tohoto týdne ukázaly, že jim rozhodně síla, bystrost, rychlost, rozvaha, a především odhodlání nechybí. Úkoly a překážky plnily s nadšením a odhodláním, získat indicie, které byly zároveň i klíčem k získání mapy pokladu.

První den byly děti rozdělené do dvou týmů, které proti sobě celý týden soupeřily a předháněly se, kdo získá více indicií. V pevnosti Boyard proti sobě soutěžil tým Axolotlů a tým Tornád F5.

Během týdne děti stavěly příbytek v lese, řešily logické hádanky, tajné šifry, poměřily svoje síly ve štafetách a běhacích hrách. Vyrobily si oddílová trička a vlajky, modelovaly z keramické hlíny, naučily se plést náramky přátelství, ale především si užily spoustu zábavy a legrace.

V tomto duchu se nesla činnost osmnácti dětí, které se zúčastnily prvního příměstského tábora při ZŠ Horní Cerekev (12. - 16. 7. 2021 denně od 7 do 17 hodin) pod vedením Lenky Procházkové a Barbory Bockové.

Uhodnete z těchto indicií slovo, které děti přivedlo k mapě pokladu?

ZVON, PUMPA, HRUĎ, ČERVENÁ, KREV

IMG-20210716-WA0004 titulka.jpg

(Fotogalerie se zobrazí po kliknutí na obrázek.)

Připomeňte si atmosféru tajemné pevnosti její znělkou: www.youtube.com

palce nahoru (2).jpg

*****************************************************************************************************

přírůstky 26.7..png