Úvod > Škola > Aktuálně ze ZŠ Horní Cerekev > Proč je dobře, že školy zůstaly zavřené

Proč je dobře, že školy zůstaly zavřené

Vyhlášený stav nouze pro školy celkem nic nového nepřináší, dá se však předpokládat, že zůstanou zavřené po dobu jeho trvání, tedy třicet dní.

Zavřené školy vzbudily u mnohých rodičů velkou nevoli. Krátce po jarních prázdninách si jen málokterý z nich může dovolit zůstat doma a jsou to pro ně starosti navíc. Epidemiologové ale toto rozhodnutí vlády kvitují, jak ukazují nejnovější výzkumy, děti jsou vůči nákaze koronavirem stejně náchylné jako dospělí. Mají však mírnější průběh a jejich onemocnění může probíhat skrytě, proto jsou z pohledu přenosu nákazy nebezpečnější.

Celý článek si můžete přečíst zde

Důsledně dodržujme hygienu, vyhýbejme se nemocným osobám (byť mají "jen" chřipku, nezapomínejme však na nejohroženější skupinu obyvatel - naše starší rodiče či prarodiče, zvláště pak, pokud bydlí sami.

Vážení rodiče, situaci samozřejmě pečlivě sledujeme a připravujeme se na variantu distančního vzdělávání Vašich dětí po dobu uzavření škol.