Mc Donald´s Cup - okresní kolo kategorie B (4.-5. třída)
Minifotbal v Pelhřimově
Dopravní soutěž v Pelhřimově
Soutěž: Zemědělství a lesnictví na Vysočině v Jihlavě
Exkurze Tábor - 7.třída
Školní DISKOPLES
Den dětí ve škole - !!! odpolední vyučování odpadá !!!
Pohádkový les - 9.třída pro MŠ

Úvod > Škola > Aktuálně ze ZŠ Horní Cerekev > První pomoc do škol

První pomoc do škol

Datum konání:
21.3.2023

Každoročně absolvují žáci osmého ročníku kurz první pomoci s názvem: První pomoc do škol. Ani v letošním roce tomu nebylo jinak. Program byl rozdělen do dvou dnů. První část absolvovali žáci s Tomášem Krejčím, záchranářem ze Záchranné služby z Pacova. V pěti hodinách pak žáky seznámil se základy první pomoci v každodenních situacích a nechyběl ani praktický nácvik resuscitace.

Druhá část projektu se konala 21.3., kdy do školy zavítal hasič a nakonec záchranná služba.

Celokrajský projekt První pomoc do škol si klade za cíl poskytnout mladým lidem základní znalosti v poskytování laické zdravotnické první pomoci. Projekt je každoročně realizovaný na základních a středních školách v Kraji Vysočina již od roku 2004. Znalost první pomoci má však mimo běžné životní situace ještě další významný rozměr, a to v kontextu řešení mimořádných událostí a krizových stavů.

Prvním článkem zdravotnického záchranného řetězce je totiž jednotlivec, jeho znalosti, schopnosti a ochota pomoci. Odborné vedení kurzů zajišťují pracovníci Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina, dále kvalifikovaní lektoři oblastních spolků Českého červeného kříže a studenti a pedagogové zdravotnických škol. Část výuky je pod vedením hasičů věnována integrovanému záchrannému systému.