Úvod > Škola > Aktuálně ze ZŠ Horní Cerekev > Ptačí "koutek" v areálu školy

Ptačí "koutek" v areálu školy

Další výukovou pomůcku, která je také velmi hezky graficky zpracovaná, jsme tento týden umístili v areálu školy po cestě do šaten v přístavbě. Jedná se o dřevěnou informační tabuli s přesně vyobrazenými ptačími druhy, navštěvujícími v zimě naše krmítka. Tabule je doplněna textem, čím správně ptáčky krmit a čím se naopak krmit nesmí. Poblíž tabule jsme ve spolupráci s pracovníky města umístili také krmítko pro zimní přikrmování ptáčků. Tabule s krmítkem vhodně doplňuje prostor před přístavbou, který byl v rámci předchozího projektu (IROP/2019) pojatý jako botanická zahrada. Obě pomůcky jsme získali zdarma od Spolku pro ochranu přírody na Pelhřimovsku prostřednictvím projektu MAP II. (Více fotografií po kliknutí na obrázek.)

IMG-20220128-WA0003.jpg

Zajímavé odkazy:

www.superzoo.cz/skola/cim-krmit-venkovni-ptactvo-v-zime/

cs.wikipedia.org/wiki/Seznam_ptaku_Ceska

Můžete vyzkoušet své znalosti o ptácích v krátkém fototestu:

ceske-ptactvo-poznate-nejcastejsi-druhy-podle-fotky

map-pelhrimov.cz

Poděkování patří nejen Spolku pro ochranu přírody Pelhřimovska, ale všem, kteří se podíleli na pořízení a instalaci této krásné nejen učební pomůcky.

smích 2.gif

********************************************************************************************

29.1..png