Úvod > Škola > Aktuálně ze ZŠ Horní Cerekev > Rotační výuka od 19. dubna 2021: 3. a 4. třída

Rotační výuka od 19. dubna 2021: 3. a 4. třída

V pondělí 19. 4. 2021 se vrátí další děti do školy v rámci rotační výuky. Mezi podmínky návratu do škol patří testování antigenními testy „LEPU“ dvakrát týdně, a to v pondělí a ve čtvrtek. I když názory na testování jsou různé, škola je povinna zajistit testování v co nejlepších podmínkách. V naší škole jsou připraveny tři testovací místnosti v přístavbě školy, ze kterých se děti po testování přesunou do „svých“ tříd, kde se budou učit. Během testování je zajištěna přítomnost dvou až tří dospělých osob, které budou dětem s testováním pomáhat. Odpovědi na nejčastější otázky k testování jsou na  https://testovani.edu.cz/pro-rodice, kde je i podobná sekce pro děti. Další podrobnosti v přílohách zaslaných rodičům a zveřejněných v minulých aktualitách (mimořádná opatření vlády, testování apod.).

Provoz školy od 19. 4. 2021: (ve škole 3. a 4. třída)

*ranní družina pro 3. a 4. třídu od 6:30 – vždy v pondělí a ve čtvrtek vstup do školy od Kamenného Vrchu, testování v učebně Vv/4. třída a v gymnastickém sále/3. třída, při negativním výsledku přesun přes šatny do družiny, kde pod dohledem děti vyčkají, až se otestuje jejich celá třída a pak přecházejí do svých tříd v hlavní budově. Každé úterý, středu a pátek je vstup do školy žákovským vchodem do šaten jako obvykle. (Při pozitivním výsledku testu Vás neprodleně kontaktujeme, dítě se nemůže účastnit výuky ve škole.)

*zřídili jsme třetí oddělení školní družiny pro děti rodičů vybraných profesí

Nejnovější aktualizované informace ke školství zde: https://koronavirus.edu.cz/faq-hlavni-temata-koronaviru-a-skolstvi .

*příchody ostatních/nedružinových dětí z 3. třídy v 7:10, ze 4. třídy v 7:20. Další pobyt ve škole obdobný ranní družině – v pondělí a ve čtvrtek (od Kamenného Vrchu) testování v učebně Vv (4.tř.) a v gymnastickém sále (3. tř.). Zajištěn dohled a pomoc dospělých osob.

*obědy – všechny děti, které se stravovaly ve školní jídelně, mají oběd přihlášený, případné přihlášky a odhlášky řešte prosím na tel. číslech 606 624 909 a 724 916 649 nebo na mailové adrese reditel@zshornicerekev.cz (po dobu nepřítomnosti vedoucí ŠJ).

*časy obědů: 3. tř. od 11:20, 4. tř. od 11:40, pak děti přechází do družiny nebo domů (Vyzvedávání/posílání dětí řešte prosím s třídními učiteli nebo vychovateli školní družiny jako obvykle.)

*obědy dětí na distanční výuce do jídlonosičů od 12:10 do 12:30, pro dospělé strávníky stále od 10:00 do 11:00

Vážení rodiče, škola je na příchod žáků po všech stránkách připravena tak, aby zde bylo pro děti zcela bezpečné prostředí. Žádám Vás, abyste v zájmu hladkého a plynulého průběhu testovacích pondělků a čtvrtků oznámili na mail reditel@zshornicerekev.cz, kdo z Vás bude mít zájem se testování se svým dítětem zúčastnit (týká se 3. třídy), nebo kdo naopak své dítě do školy z důvodu nesouhlasu s testováním nepošle. (Vlastní test povolen, je-li na seznamu testů MZCR – musí být proveden ve škole. Tento jiný typ testu – než „školního“ LEPU z okraje nosu – si dítě pod dohledem provede samo, ve třetí třídě možná asistence rodiče.) Tyto informace jsou pro nás důležité k nastavení optimálního vzdělávacího procesu v těchto nelehkých dnech. Podmínkou Vaší účasti na testování Vašeho dítěte je Váš bezpříznakový stav a nenařízená karanténa nebo izolace. Testování tříd tento týden (1., 2., 5.) proběhlo zcela hladce, všechny testy byly negativní.

Kudy k testování:

cerkev m[23948] ....JPG

pondělí a čtvrtek: ČERVENÁ TRASA/TESTOVÁNÍ

úterý, středa a pátek: MODRÁ TRASA/BĚŽNÁ VÝUKA (obvyklá cesta přes šatny)

Testování v týdnu od 12. do 16. dubna: všechny výsledky negativní u dětí i zaměstnanců školy.