Úvod > Škola > Aktuálně ze ZŠ Horní Cerekev > Škola ožije po dvou měsících

Škola ožije po dvou měsících

Vážení rodiče,

jsme rádi, že vládní opatření umožnila deváťákům prezenční přípravu na přijímací zkoušky, která začíná v pondělí 11. května. Bude probíhat za dodržování zpřísněných hygienických podmínek třikrát týdně po čtyřech vyučovacích hodinách (dvě hodiny matematika, dvě hodiny český jazyk).

Děkujeme všem rodičům dětí z prvního stupně, kteří reagovali na e-mail se zjišťováním předběžného zájmu o prezenční výuku od 25. května, nicméně stále nám téměř dvacet procent vyjádření chybí. Nemůžeme tak zatím s plnou zodpovědností stanovit počet a složení "školních skupin" (do 15 dětí) a jejich vedení pedagogickými pracovníky, časy příchodů jednotlivých skupin do školy (respektování dojíždějících), posunutí začátků vyučovacích hodin/přestávek/obědů (podmínka nepotkávání se skupin) a další organizační záležitosti, které s manuálem nadřízených ministerstev souvisí. Na základě Vašich zpětných reakcí však už můžeme říct, že skupin nebude více než pět.

K pobytu dětí ve škole od 25. 5. 2020 vláda doposud nepřijala odpovídající usnesení, dosud platné usnesení je z 30. 4., které na základní škole povoluje vzdělávání pouze žákům devátých tříd zde

Informace související s koronavirem:

Výsledky šetření České školní inspekce z průběhu distančního vzdělávání zde

Hygienická pravidla platná od 11. května 2020 zde

Pravidla nošení roušek platná od 5. května 2020 zde

…ze kterých je pro nás nejdůležitější:

Všem osobám se s účinností ode dne 5. května 2020 zakazuje pohyb a pobyt na všech místech mimo bydliště, bez ochranných prostředků dýchacích cest (nos, ústa) jako je respirátor, rouška, ústenka, šátek, šál nebo jiné prostředky, které brání šíření kapének,  a to s výjimkou:

dětí, žáků, studentů, účastníků vzdělávání a pedagogických pracovníků škol a školských zařízení zapsaných ve školském rejstříku a osob ve vzdělávacích institucích poskytujících jednoleté kurzy cizích jazyků s denní výukou při vzdělávání nebo poskytování poradenských služeb v rámci jedné místnosti, pokud je zachován rozestup nejméně 1,5 m.

Připomínáme kalendář výskytu klíšťat zdes komentářem zde

Poslední kompletní výklad k ošetřovnému zde

Věříme, že startujeme od  61fXaKg1WDL._AC_SY355_.jpg  k SK3ed47f_shutterstock_41128630[3].jpg!!!