Sportovní den
Pasování prvňáčků na čtenáře
Slavnostní rozloučení s deváťáky
Slavnostní ukončení školního roku

Úvod > Škola > Aktuálně ze ZŠ Horní Cerekev > Školy přejdou na distanční výchovu

Školy přejdou na distanční výchovu

Vážení rodiče,

z médií už několik minut víme, že školy od 14.10. 2020 přejdou na distanční výuku. Opatření se týká nejen druhého, ale i prvního stupně:

Školy s výjimkou mateřských škol přejdou na distanční výuku, oznámil ministr zdravotnictví Roman Prymula. Podle premiéra by se měly školy opět otevřít 2. listopadu. Ošetřovné by mělo zůstat na 60 % a mělo by činit nejméně 400 korun denně.

Návrat do školy je plánován na pondělí 2.11. 2020, není jasné, v jakém rozsahu.

Během zítřejšího dne dostanete prostřednictvím e-ŽK všechny potřebné informace, které se týkají distančního vzdělávání v nejbližších týdnech. Škola je na tuto situaci připravena, rozvrh online výuky je připraven. Zítra tento rozvrh obdržíte pro všechny žáky druhého stupně, třídní učitelky prvního stupně Vám rovněž sdělí, jakým způsobem bude distanční výuka ve třídě, do které chodí Vaše dítě. Druhý stupeň má základ distanční výuky v prostředí MsTeams, připojit se k online výuce je možné jak na pevném pc, tak na tabletu či mobilu.

Sledujte i tyto stránky, kde budeme veškeré informace aktualizovat.

Rozvrh pro střídavou výuku pro šestou a devátou třídu bude platit do úterý 13.10.2020.

Věřme, že do konce října se nepříznivý stav epidemie konečně zlomí a postupně se vrátíme k normálnímu životu doma i ve škole.

Více na stránkách MŠMT: Informace k aktuálním opatřením od 14.10.2020

Ještě k ošetřovnému: (schváleno vládou, před projednáním poslanci)

Tisková zpráva MPSV Jak na ošetřovné od 14.10.pdf

Ošetřovné bude možné pobírat na dítě do deseti let (u dětí s přiznaným stupněm závislosti věk nehraje roli), rodič dostane 60 procent denního vyměřovacího základu a může dávku čerpat po celou dobu, kdy bude dítě v karanténě, nebo bude uzavřená škola. Denní minimum ošetřovného bude 400 korun.

Novinkou je, že v žádosti o dávku nebude třeba potvrzení školy o tom, že je uzavřená – postačí čestné prohlášení. Na ošetřovné získají rovnou nárok i takzvaní „dohodáři“ a bude možné dávku pobírat i na děti, které se nemohou účastnit výuky kvůli karanténě v rodině.