Zahájení výuky po Vánočních prázdninách
Informační schůzka k LVK - od 15:15
Třídní schůzky všech tříd - od 16:00
Lyžařský výcvik na Šumavě
Předání výpisů z vysvědčení + odpolední vyučování odpadá
Pololetní prázdniny
Školní družina bude o pololetních prázdninách v provozu

Úvod > Škola > Aktuálně ze ZŠ Horní Cerekev > Střídavá výuka na druhém stupni

Střídavá výuka na druhém stupni

V souladu s krizovým opatřením o omezení provozu škol a školských zařízení ze dne 8.10.2020 bude výuka na naší škole organizována takto:

Týden od 12.10. do 16.10.2020:

Prezenční výuka/ve škole - 7. a 8. třída dle stávajícího rozvrhu v plném rozsahu

Distanční výuka/doma - 6. a 9. třída dle zvláštního rozvrhu (zaslán zákonným zástupcům žáků prostřednictvím e-ŽK)

Týden od 19.10. do 23.10.2020

Prezenční výuka/ve škole - 6. a 9. třída dle stávajícího rozvrhu v plném rozsahu

Distanční výuka/doma - 7. a 8. třída dle zvláštního rozvrhu (bude zaslán příští týden zákonným zástupcům žáků prostřednictvím e-ŽK)

Týden od 26.10. do 30.10.2020

V tomto týdnu výuka neprobíhá (26. a 27.10. z nařízení ministra školství, 28.10. státní svátek, 29. a 30.10. podzimní prázdniny), a to ani prezenčně, ani distančně.

Poznámky k distanční výchově:

*online distanční výchova probíhá v prostředí Ms Teams

*připojení možné z pevného pc, notebooku, tabletu i mobilu (vše dostačující)

*žáci budou na hodiny upozorňováni pomocí funkce plánování schůzek

*délka online distanční hodiny je 35 - 45 minut (v kompetenci vyučujícího), rozvrh distanční výuky je zapracován do stávajícího rozvrhu, musí respektovat navazující rozvrh vyučujícího v prezenční výuce

*výuka dle distančního rozvrhu je povinná, vyučující vede docházku. Omlouvání nepřítomnosti probíhá podle stejných principů jako v době prezenční výuky. Žáci jsou povinni přihlašovat se do systému distanční výuky včas, aby nenarušovali průběh hodiny.

*případné problémy s distanční výukou řešte prosím prostřednictvím třídního učitele, koordinátora ICT (Mgr. Martin Dvořák martin.dvorak@zshornicerekev.cz) nebo ředitele školy

*předměty s týdenní dotací 4-5 hodin jsou v distanční výuce zařazeny třikrát (Čj, M), s dotací 3 hodiny dvakrát (Aj), ostatní/dvouhodinové předměty jedenkrát - respektujeme doporučení MŠMT max. tří hodin online výuky denně

*v online hodinách bude žákům zadávána další "domácí" práce, která bude kontrolována následující týden při prezenční výuce

*žáci (na distanční výuce) mají automaticky odhlášený oběd. Nabízíme však možnost přihlášení obědů obvyklým způsobem u vedoucí školní jídelny Miroslavy Braunové (565 396 222, jidelna@zshornicerekev.cz) a odběru obědů do jídlonosiče v pracovních dnech od 11:45 do 12:00 z výdejového okénka v prostoru hlavního vstupu do školy z ulice Tyršova (nutnost režimového oddělení výdeje od "cizích" strávníků a výdeje žákům ve škole, ochrana dýchacích cest samozřejmostí). Přihlášení obědů na pondělí do pondělka 7:00.

Osobně věřím, že tuto střídavou formu vzdělávání zvládnou žáci bez větších obtíží.

Nezbývá než si přát, aby se jednalo pouze o dva týdny v říjnu.