Úvod > Škola > Aktuálně ze ZŠ Horní Cerekev > Tento návrh ministra školství jde do vlády

Tento návrh ministra školství jde do vlády

Ministr školství Robert Plaga dnes na tiskové konferenci představil návrh úpravy školního roku vzhledem k mimořádným opatřením, ze kterého vyjímáme fakta pro základní školy:

Prázdniny se krátit nebudou

Ministr školství Plaga vyloučil, že by výuka pokračovala v červenci nebo srpnu, jak se spekulovalo. „Žádný ze scénářů nepočítá s tím, že dojde ke krácení letních prázdnin,” konstatoval Plaga.

Návrh chce v pondělí předložit vládě. Pokud ho schválí, mohla by ho už v úterý řešit Sněmovna.

Kdy se ve školních lavicích žáci a studenti opět usadí, není zatím jasné. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch mluvil v neděli o tom, že by se školy mohly otevřít na přelomu května a června.

Školy byly zatím zavřené kvůli pandemii koronaviru na 14 dní. Nejedná se však o školní prázdniny, žáci by měli plnit zadané úkoly a procvičovat si učivo.

Jednotné přijímací zkoušky na střední školy by měly být nejdříve 14 dnů po znovuotevření škol. Testy by podle Plagy měly mít stejnou formu a obsah jako v předešlých letech. Studenti by je ale měli psát jen v jednom termínu místo dvou, které se původně plánovaly.

Celá tiskovka s komentáři zde

Návrh ministra školství by mohl být ve vládě projednán už dnes.