Zahájení výuky po Vánočních prázdninách
Informační schůzka k LVK - od 15:15
Třídní schůzky všech tříd - od 16:00
Lyžařský výcvik na Šumavě
Předání výpisů z vysvědčení + odpolední vyučování odpadá
Pololetní prázdniny
Školní družina bude o pololetních prázdninách v provozu

Úvod > Škola > Aktuálně ze ZŠ Horní Cerekev > Výskyt onemocnění COVID ve škole

Výskyt onemocnění COVID ve škole

Vážení rodiče,

včera (1. 11. 2021) odpoledne jsme obdrželi informaci o pozitivním PCR testu na onemocnění COVID 19 na naší škole. Po spojení s Krajskou hygienickou stanicí jsme postupovali přesně podle jejích pokynů a vytrasovali žáky, kteří měli rizikový kontakt v minulém týdnu.

Jedná se zejména o druhou třídu (17 žáků), dále pak o první třídu (10 žáků), o třetí třídu (2 žáci) a o čtvrtou třídu (5 žáků). Těmto žákům byla KHS nařízena čtrnáctidenní karanténa, která může být ukončena negativním PCR testem po sedmi dnech, bez testu pak trvá celých čtrnáct dní.

Všichni žáci, kteří neměli rizikový kontakt, nejsou v karanténě a mohou tedy nadále chodit do školy na prezenční vzdělávání - jedná se o 14 žáků první třídy, šest žáků druhé třídy, 20 žáků třetí třídy, 19 žáků čtvrté třídy a všechny ostatní žáky z dalších tříd (netýká se vůbec páté až deváté třídy).

V první a druhé třídě přecházíme v tomto období na distanční výuku (dle informací třídních učitelek), ve třetí a ve čtvrté (dle individuální domluvy s třídními učitelkami).

Zákonní zástupci všech žáků z první a druhé třídy obdrželi prostřednictvím mailových schránek podrobné informace ke karanténě (termíny, stravování, nárok na ošetřovné…), stejně tak je obdrželi zákonní zástupci „dotčených“ žáků ze třetí a čtvrté třídy. Všichni, kterých se karanténa týká, byli osloveni také telefonicky.

Velice nás mrzí, že Vám povinná karanténa způsobí nemalé komplikace, pravidla však neurčuje škola, ale KHS či MZČR. Věříme, že tato „částečná“ karanténa je na naší škole ojedinělým jevem a nebude se opakovat.

Všechny Vás prosím o spolupráci ve výchově dětí ke zvýšené hygieně v tomto období a v chápání povinnosti nosit ochranu dýchacích cest ve společných prostorách školy. Jedině tak předejme při zhoršující se situaci případným dalším karanténám, zejména ve větším měřítku.

Mgr. Vítězslav Skopal, ředitel školy

Rodičům dětí v karanténě:

V případě, že využijete možnosti ukončení karantény Vašeho dítěte PCR testem s negativním výsledkem a bez příznaků onemocnění (celkově zdravé) k návratu dítěte do školy před uplynutím karanténní lhůty 14 dnů, žádáme Vás o doručení certifikátu testu do školy buď v tištěné nebo v elektronické podobě (na reditel@zshornicerekev.cz). Z doručeného dokumentu musí být zřejmé, koho se týká, s jakým výsledkem a kdy byl test proveden. Certifikát musíme mít k dispozici nejpozději s nástupem dítěte do školy, ideálně den předem. Děkujeme za pochopení.

5. 11. 2021: na příští týden (8. - 12. 11.) KHS vyhlásila karanténu (1. - 14. 11.) pro žáky ze třetí třídy, kteří byli 1. 11. 2021 v škole (trasování pozitivního PCR testu v této třídě). Třetí třída přechází v tomto týdnu na distanční výuku, pěti žáků se karanténa netýká, ti pokračují v prezenční výuce ve škole. Zákonní zástupci třeťáků obdrželi podrobné informace.

14. 11. 2021: změny v mimořádných opatřeních se základních škol netýkají:

změny od 15. 11. přehledně

15. 11. 2021: trasujeme pátou třídu, dle pokynů z KHS informace zaslány zákonným zástupcům žáků páté třídy.

Zítřejší informativní schůzky ve škole včetně voleb do školské rady za rodiče beze změny (konzultováno s KHS).

***************************************************************************************************************

přírůstky 15.11..png