Sportovní den

Úvod > Škola > Aktuálně ze ZŠ Horní Cerekev > Začátek školního roku 2021/2022

Začátek školního roku 2021/2022

Vážení rodiče,

také letošní začátek školního roku bude poznamenán virem, který nám znepříjemňuje a komplikuje osobní i společenský život, tudíž i život ve škole. Ministerstva zdravotnictví a školství vydávají další a další opatření, nařízení, doporučení, manuály. Níže uvádíme základní informace a jejich konkretizaci na naší škole.

Od září nebude regulován příchod žáků, proto žáci přicházejí do školy bez časového harmonogramu vchodem do šaten od 7:10 do 7:25. Prvního září se to týká všech od druhé do deváté třídy. Prvňáčci s aktovkami (odnesou si dárky a pomůcky) mají sraz na hřišti u školy v 8:00 i se svým rodinným doprovodem (v případě nepříznivého počasí rovnou hlavním vchodem do školy).

Při vstupu do budovy si všichni žáci (v případě první třídy i jejich doprovod) nasadí ochranu dýchacích cest a dezinfikují ruce. Žádám Vás o spolupráci ve smyslu opakovaného vysvětlování dětem, že tento hygienický úkon je důležitý. Zejména žáci druhého stupně jej opakovaně podceňují… Při vyučování ve třídě, při cvičení a při jídle ochranu dýchacích cest odkládají, nasazenou ji mají pouze při pohybu ve společných prostorách (šatny, chodby).

Testování žáků druhé až deváté třídy proběhne dne 1. 9. 2021 první vyučovací hodinu ve třídách. Žádáme všechny rodiče, aby do školy dodali do příchodu žáků případné potvrzení o očkování nebo o prodělání COVID (ochranná lhůta 180 dní), pokud tak již neučinili dříve. Možno elektronicky na mailové adresy třídních učitelů, nejpozději odevzdá žák při prvním testování.

Testování žáků první třídy proběhne i z časových důvodů (prohlídka školy, seznámení s provozem, focení dětí…) dne 2. 9. 2021 s výjimečným příchodem od Kamenného Vrchu ve dvou třídách v přístavbě školy (připomeneme si 1. 9. ve škole).

Školní družina je v běžném provozu ve dvou odděleních, rozvrh hodin pro všechny žáky v plném rozsahu.

Všechny hygienické zásady uložené Mimořádným opatřením (úklid a dezinfekce při provozu) budou ve škole dodržovány, škola je vybavena dostatečným množstvím dezinfekcí rukou i povrchů, jednorázovými ručníky a má stanoven rozpis pro dezinfekci všech předmětů (kliky, vypínače, vodovodní baterie apod.)

Genrui-leták k testu

Mimořádné opatření stanovení podmínek pro osobní přítomnost dětí a žáků na vzdělávání nebo při poskytování školských služeb s účinností od 31-8-2021

Manuál k provozu škol a testovaní

Vyjádření MŠMT k dezinformacím o aktuálních opatřeních ve školách

Samozřejmě doufáme, že trojí testování bude dostatečné, dle vyjádření MZd však záleží na vývoji epidemie s možností prodloužení testování např. do konce září.

Ve škole děti někdy opisují...pokud bude opisovat vláda od okolních států, čeká nás také třeba testování přísnější a delší: rakouske-skoly-testy-trikrat-tydne.

***********************************************************************************

přírůstky 2.9..png