Zahájení výuky po Vánočních prázdninách
Informační schůzka k LVK - od 15:15
Třídní schůzky všech tříd - od 16:00
Lyžařský výcvik na Šumavě
Předání výpisů z vysvědčení + odpolední vyučování odpadá
Pololetní prázdniny
Školní družina bude o pololetních prázdninách v provozu

Úvod > Škola > Aktuálně ze ZŠ Horní Cerekev > Změna frekvence testování

Změna frekvence testování

Od pondělí 3. května dochází k zásadní změně v testování dětí – testovat budeme pouze jednou týdně, a to v pondělí při nástupu na prezenční výuku:

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy informuje, že v návaznosti na jednání vlády ČR dne 29. dubna 2021 došlo k vydání novelizovaného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví k omezení provozu ve školách a školských zařízeních, s účinností od 3. 5. 2021. Tímto mimořádným opatřením se oproti současnosti mění (mimo jiné):

*preventivní antigenní test se ve školách, kde testování doposud probíhalo s frekvencí dvakrát týdně, nově provádí s frekvencí jedenkrát týdně s tím, že test se provede první den osobní přítomnosti dítěte/žáka/studenta ve škole v daném týdnu. Preventivní test se provádí bezprostředně po příchodu do školy. Nebude-li dítě, žák nebo student přítomen v den termínu testování ve škole, testování se provede v den jeho příchodu. (Týká se prvního stupně.)

Pro žáky 2. stupně základní školy, žáky nižšího stupně šestiletého nebo osmiletého gymnázia a žáky prvních čtyř ročníků osmiletého vzdělávacího programu konzervatoře (tedy žáky, kteří doposud neprošli testování s frekvencí dvakrát týdně) platí, že jsou testováni dvakrát týdně. Důvodem je, že tito žáci se nyní vrací k prezenční výuce a dosud nebyli testováni. (Návrat žáků 2. stupně rotačně očekáváme nejdříve 10. května  - 7. a 8. třída.)

K mediálním debatám o nedostatku testů: naše škola má dostatečný počet testů na další dva týdny. Do té doby snad dostaneme od státu testy další, nebo jasný pokyn k jejich nákupu (doposud velmi rozporuplná vyjádření). Informace o PCR testech od června má pouze indikativní charakter, návrh MŠMT a MZCR musí schválit vláda. K tomuto zamýšlenému kroku:

Ředitelé škol jsou odpovědni za pedagogický a provozní chod školy, odmítáme ale vykonávat činnosti, na které nejsme odborně vybaveni a které způsobila vláda svým chaotickým přístupem při organizování návratu žáků do škol (asociace-reditelu-zakladnich-skol-cr)

Pokud v této chvíli argumentuje ministerstvo tím, že školy si mohou nakoupit ty testy samy, tak je to naprosto nesmyslné. Stát nebyl schopen situaci vyřešit za posledních několik týdnů, a je naprosto iluzorní, že kraje a školy teď budou narychlo soutěžit desítky tisíc testů (hejtmani-odmitaji-aby-si-kraje-a-skoly-zajistovaly-testy-pro-skolaky).

Na této stránce každý den aktualizujeme číslo, které rozhoduje o dalším rozvolňování (týdenních přírůstků osob s COVID). Toto číslo celostátně klesá, v našem kraji se však situace tak příznivě nevyvíjí (postupný vývoj od 25. 4.)

navrat-2-stupne-do-skol-podle-novych-pravidel