Předání výpisů z vysvědčení + odpolední vyučování odpadá
Pololetní prázdniny
Školní družina bude o pololetních prázdninách v provozu
Jarní prázdniny

Úvod > Škola > Aktuálně ze ZŠ Horní Cerekev > Změny v opatřeních od 11. 1. a od 17. 1. 2022

Změny v opatřeních od 11. 1. a od 17. 1. 2022

Upřesnění pokynů k testování, karanténám a izolacím od 17. 1. 2022:

INFORMACE PRO ŠKOLY A ŠKOLSKÁ ZAŘÍZENÍ K TESTOVÁNÍ OD 17. LEDNA.pdf

(testování jednou týdně potvrzeno, další změny vzhledem k šíření varianty omikron nejsou vyloučeny)

*************************************************************************************************************

Informace o obsahu relevantním pro školy a školská zařízení z metodického pokynu hlavní hygieničky k izolacím a karanténám účinném od 11. 1. 2022 do 16. 1. 2022:

*Izolace je nařízena osobám s pozitivním PCR testem nebo osobám, které mají pozitivní AG test provedený poskytovatelem zdravotních služeb a zároveň příznaky onemocnění covid-19, a to v délce min. 5 dnů.

*Karanténa je nařízena osobám, které s pozitivně testovaným byly v rizikovém kontaktu, a to v délce 5 dnů.

*Karanténa se nenařizuje osobám, které mají očkování, nebo prodělaly covid-19 v posledním půl roce, s tím, že se zvažuje toto upravit jinak od 17. 1., o čemž vás budeme informovat.

Za rizikové kontakty jsou považovány osoby, které byly v úzkém kontaktu s pozitivně testovanou osobou v průběhu dvou dnů před objevením se příznaků nebo před provedením testu. V prostředí škol je za rizikový kontakt považována osoba, která:

*měla s pozitivně testovaným fyzický kontakt bez použití respirátoru,

*měla s pozitivně testovaným kontakt tváří v tvář ve venkovním či vnitřním prostředí nebo s ním pobývala v jedné uzavřené místnosti: ▪ ve vzdálenosti menší než 1,5 m ▪ po dobu minimálně 5 minut ▪ bez použití respirátoru,

*seděla v dopravním prostředku dvě řady od pozitivní osoby

Tyto a další informace (včetně ukončení izolací/karantén) najdete v dokumentech:

INFORMACE PRO ŠKOLY A ŠKOLSKÁ ZAŘÍZENÍ TÝKAJÍCÍ SE ZMĚNY DOBY TRVÁNÍ KARANTÉNY A IZOLACE.pdf

Metodicky_pokyn_KHS_karanteny_izolace_11-16012022.pdf

V platnosti zůstává (testování ve školách od 17. 1. 2022 jedenkrát týdně) Mimoradne-opatreni-screeningove-testovani-ve-skolach-s-ucinnosti-od-3-1-2022.pdf

V dokumentech se hovoří o dalším upřesnění v průběhu tohoto týdne.

14.1..png

13. 1. 2022: školní testování/157 testů - všechny negativní