Manuál pro registraci a přihlášení do elektronické žákovské knížky

Vážení rodiče a žáci.

Od školního roku 2020/2021 bude naše škola používat systém elektronické žákovské knížky. V tomto systému se dozvíte veškeré podstatné informace, stejně jako v klasické „papírové“ žákovské knížce. Pro usnadnění práce s tímto systémem vznikl tento manuál.

1)      REGISTRACE

Na Vaši aktuální e-mailovou adresu (uváděli jste ji do přihlášky nebo tabulky pro aktualizaci kontaktních údajů) obdržíte (nebo jste již obdrželi) zprávu, která bude obsahovat registrační PINodkaz, přes který registraci provedete. Zpráva bude obsahovat postup registrace krok za krokem.

!!! ZKONTROLUJTE I NEVYŽÁDANOU POŠTU !!! – zpráva obsahuje aktivní odkaz, tudíž může být v některých případech vyhodnocena jako SPAM

V průběhu registrace si v několika jednoduchých krocích zvolíte uživatelské jméno a heslo, pod kterým se budete do systému přihlašovat.

!!! PIN pro žáky bude zaslán rovněž (v samostatné zprávě) na e-mailovou adresu zákonného zástupce !!!

!!! Pokud v budoucnu zapomenete uživatelské jméno nebo heslo, tak kontaktujte správce systému.

Mgr. Martin Dvořák

e-mail: martin.dvorak@zshornicerekev.cz

telefon: 607 182 020

2)      PŘIHLÁŠENÍ

a)     do adresního řádku Vašeho prohlížeče zadejte adresu: www.skolaonline.cz

b)  v pravé části stránky klikněte na tento odkaz: vstup odkaz.jpg

c)     V pravé části stránky se objeví následující tabulka: prihlaseni.jpg

-          po vyplnění uživatelského jména a hesla klikněte na tlačítko PŘIHLÁSIT

3) OMLUVENKA

V mobilní aplikaci naleznete pod hnědou dlaždicí ELEKTRONICKÁ OMLUVENKA.

!!! Telefony značky Apple mají problém s vyplněním textu k omluvence !!!

• Omluvenka se sice odešle i s textem, který jste zadali, ale v okénku aplikace tento Vámi zadaný text neuvidíte.

prostředí ežk

Ve webové aplikaci "najedete" kurzorem myši na odrážku KOMUNIKACE následně na pododrážku ZPRÁVY a na další pododrážku OMLUVENKA.

omluvenka.jpg

Pro školy

zš horní cerekev

Základní škola Horní Cerekev, okres Pelhřimov - netkatalog.czZákladní školy - netkatalog.cz