Úvod > Škola > Aktuálně ze ZŠ Horní Cerekev > Do 14. února se docházka nezmění

Do 14. února se docházka nezmění

Vážení rodiče,

právě jsme obdrželi do datové schránky tuto informaci k provozu škol a školských zařízení:

Informace k provozu škol od 1. do 14. února 2021:

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy informuje, že:
vzhledem  k nepříznivé  epidemické  situaci  nedochází  ke  změnám  v  protiepidemickém  systému  ČR  (PES)  a provoz škol a školských zařízení v období od 1. února 2021 do 14. února 2021 tedy i nadále probíhá ve stejném režimu jako dosud (viz Informace k provozu škol a školských zařízení od 27. prosince 2020 do 10. ledna 2021 ZDE
).

Celé znění dokumentu MŠMT: Informace 1. 2. 2021.pdf

Pro všechny to tedy znamená, že v nejbližších dvou týdnech se ve školní docházce nic nemění a po jarních prázdninách 8. 2. 2021 nastoupí do škol opět pouze první a druhá třída. Ostatní třídy (3. až 9.) budou pokračovat v distanční výuce.

Z vyjádření ministra školství:

Vzhledem k epidemické situaci se v provozu škol od 1. února nic nemění, informoval ministr školství Robert Plaga z dnešního jednání vlády. Nezačne tak ani výuka v malotřídkách, jak Plaga uvažoval. Ministr ve Sněmovně uvedl, že návrat žáků do škol by měl přijít tehdy, až budou podmínky k jeho trvalému udržení. Do lavic se tak nyní nevrátí ani poslední ročníky, které podle expertů potřebují zpět nejnaléhavěji. V případě úvah o závěrečných ročnících základních a středních škol bude záležet na tom, jak vývoj epidemie posoudí Ministerstvo zdravotnictví. Podle něj by se v únoru mohlo do škol vrátit víc žáků, pokud by se ve školství začaly využívat takzvané kloktací testy na covid-19.

Změna se nekoná. Ministr školství oznámil, že vzhledem k epidemické situace se školy od příštího týdne nebudou otevírat ani pro studenty posledních ročníků základních a středních škol.

To přitom připouštěl ještě minulý pátek, kdy po jednání s ministerstvem zdravotnictví prohlásil, že v novém systému PES, jež by měl platit od 1. února, budou moci žáci posledních ročníků základních a středních škol usednout do lavic i v pátém stupni protiepidemického systému. Vzhledem k aktuální situaci se však na uzavření škol nakonec nic nemění.

Školy jsou nyní otevřené jen pro žáčky prvních a druhých tříd základní školy, děti ze speciálních škol a školky. Do výuky tak posílají rodiče zhruba 216 tisíc prvňáčků a druháčků, 27 tisíc žáků speciálních škol a 365 tisíc dětí ve školkách.

Také k tématu: www.ceskenoviny.cz/zpravy/plaga-dalsi-zprisnovani-opatreni-ve-skolstvi-by-bylo-hloupe.

Poslední (sobota 30.1.) informace z MZCR a MŠMT však nejsou příliš optimistické: www.msn.com/kdy-se-otevřou-školy-politici-nemají-pro-rodiče-a-žáky-dobré-zprávy.

Úterní (2.2.2021) vyjádření ministra školství:

Žáci závěrečných ročníků a maturanti by se mohli do škol vrátit nejdříve za dva až tři týdny. Uvedla to v úterý televize Nova, která o návratu dětí do škol mluvila s ministrem školství Robertem Plagou. Ministr řekl, že návrat žáků závisí na tom, jak rychle se ve školách podaří zajistit testování. To by mohlo trvat podle něj dva až tři týdny.

Více zde: novinky.cz/do-skol-se-deti-vrati-nejdrive-na-konci-unora-a-to-jen-nektere

Spása i pro české školství? :

samovyterove-testy-by-po-vzoru-rakouska-mohly-vratit-deti-do-skol