Úvod > Škola > Aktuálně ze ZŠ Horní Cerekev > Doporučené postupy u akutních onemocnění v průběhu pandemie COVID 19

Doporučené postupy u akutních onemocnění v průběhu pandemie COVID 19

Vážení rodiče,

níže uvádíme nové doporučené postupy u akutních onemocnění v průběhu pandemie COVID 19, materiály jsou schválené epidemiologickou pracovní skupinou MZ (PS EPID) a jsou určené pro školy, školská zařízení a zákonné zástupce dětí. Platnost doporučených postupů je od 15. 9. 2020.

DP_OSPDL_Covid ve školách_11_09_2020.docx

V dokumentu jsou stanoveny (vyjímáme):

*postupy praktického lékaře pro děti a dorost (PLDD) - preference distanční péče, doporučení léčení minimálně deset dní a další

*postupy při zjištění příznaků onemocnění v době pobytu ve škole - při akutní změně zdravotního stavu  škola zajistí izolaci dítěte od ostatních, neprodleně informuje zákonného zástupce, který si vyzvedne dítě bez zbytečného odkladu...

*postupy při izolaci dítěte před vyzvednutím zákonným zástupcem (samostatná místnost s blízkým WC/pouze pro izolaci, zajištěn dohled po celou dobu izolace, použití ochranných prostředků po dobu izolace...)

*popis projevů akutního infekčního onemocnění

*doporučení další péče v domácím prostředí

Další dokumenty:

Algoritmus izolace a karanténa.pdf (postup při testování a následném testování metodou PCR)

Algoritmus respirací PL.pdf (doporučené postupy v ambulancích všeobecných praktických lékařů)

Všechny tyto materiály budou zaslány na mailové adresy zákonných zástupců žáků naší školy, seznamte se s nimi prosím, ať se v akutních případech vyhneme zbytečným komplikacím.

V současné době víc než kdy jindy je velmi důležitá komunikace a spolupráce rodičů se školou nejen v oblasti pandemie, ale i při zjišťování (aktualizaci) podmínek dětí pro případnou distanční výuku, zavádění elektronické žákovské knížky (problémy se snažíme řešit neprodleně). Děkujeme všem, kteří nám poskytujete při řešení jakýchkoliv problémů zpětnou vazbu.

Hodně zdraví, optimismu a víry v konečné vítězství nad  COVIDEM!!!