ŠKOLNÍ PLES

Dopravní hřiště - 4. třída

Datum konání:
5.9.2023

Dopravní výchova na dopravním hřišti v Pelhřimově

Hned po zahájení nového školního roku se v úterý 5. 9. 2023 žáci 4. ročníku vypravili do Pelhřimova na dopravní hřiště. DDM Pelhřimov každoročně nabízí výuku dopravní výchovy, která je právě pro žáky 4. ročníku velmi aktuální – v tomto školním roce dosáhnou věku deseti let a stanou se samostatnými účastníky dopravního provozu. Je to pro ně další krok k samostatnosti a odpovědnosti, ale zároveň s sebou nese nároky. Všichni víme, jak je dnes dopravní provoz složitý a uspěchaný, a přitom si vroucně přejeme, aby se naši malí cyklisté vraceli vždy šťastně domů.

dopravní hřiště      dopravní hřiště      dopravní hřiště

Dopravní výchovu vedou zkušení lektoři, kteří již na silnicích leccos zažili a řešili. Nabízí část teoretickou, v níž děti seznamují se základy pravidel silničního provozu. V praktické části se na dopravním hřišti učí řešit situace, které je na silnici reálně potkají, a také zdokonalují svou zručnost při jízdě na kole.

Na jaře žáky čeká ještě jedno setkání, při němž se zdokonalí a prokáží své vědomosti v testu. Do té doby se budeme ve škole k tématu ještě vracet. Bylo by velmi přínosné, kdyby se tomuto tématu věnovali i v rodinách při společném cestování i povídání. Jde o hodně – o život a zdraví dětí.

dopravní hřiště       dopravní hřiště

Kompletní fotogalerii si můžete prohlédnout zde:

Dopravní hřiště 5.9. 2023