Dopravní soutěž mladých cyklistů

Po dvouleté covidové přestávce vyhlásilo Ministerstvo dopravy „Soutěž mladých cyklistů 2022“ pro děti od deseti do šestnácti let. Tato soutěž je postupová (školní – okresní – krajské - republikové kolo), školu v okresním kole reprezentují čtyřčlenná družstva ve dvou kategoriích (10-12, 12-16 let), vždy první dva chlapci a dvě dívky z umístění ve školním kole. Školní kolo je složeno z teoretických otázek (test) a jízdy zručnosti. V dalších kolech přibude jízda po dopravním hřišti a zásady první pomoci.

Školního kola, které se uskutečnilo za krásného počasí ve středu 13. dubna, se zúčastnila celkem osmdesátka soutěžících s těmito výsledky:

1.kategorie (věk 10 – 12 let v roce 2022)

1. Petr Kapoun, 2. Viktor Prüher, 1. Aneta Červená, 2. Adéla Bartáková

2.kategorie (věk 12 – 16 let v roce 2022)

1. Jan Kunst, 2. Prokop Spálovský, 1. Adriana Hamrlová, 2. Julie Kostelníčková

Tito žáci mají se souhlasem zákonných zástupců právo reprezentovat naši školu v oblastním kole dopravní soutěže, které se koná 6. května v Pelhřimově.

(fotogalerie ze školního kola po kliknutí na obrázek níže)

titulka.jpg

Více informací o dopravní výchově a soutěži mladých cyklistů na:

besip.cz/Dopravni-vychova-deti/Dopravni-soutez-mladych-cyklistu-2022

obr 1.jpg

*******************************************************************************************

Aktuální stav sběru papíru k 14. 4. 2022 ZDE