Úvod > Škola > Aktuálně ze ZŠ Horní Cerekev > Letos bohatší nabídka zájmových útvarů a aktivit

Letos bohatší nabídka zájmových útvarů a aktivit

Letos jsme pro děti připravili rozšířenou nabídku zájmových útvarů a jiných pravidelných aktivit, které můžeme rozdělit na zájmové kroužky a aktivity spadající do dvouletého projektu Šablony III.

Letošní nabídku zájmových kroužků najdete zde:

www.zshornicerekev.cz/krouzky-20202021

Projekt ZŠ Horní Cerekev Šablony III

V červnu letošního roku jsme sestavili žádost o dotaci z OPVVV (Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání) pod názvem Šablony III. Žádost byla úspěšná a v srpnu tak škola získala téměř půl milionu korun, které nám umožní v průběhu následujících dvou let nabídnout dětem řadu zajímavých aktivit nad rámec běžného vzdělávání.

Cílem projektu je podpořit činnost školy formou projektů zjednodušeného vykazování. Aktivity jsou zaměřeny nejen na osobnostně profesní rozvoj pedagogů a zvyšování kvality vzdělávání ve školách prostřednictvím sdílení zkušeností pedagogů, spolupráce s odborníky z praxe, zahraničních stáží pedagogů. Zejména jsou podporovány aktivity jako např. spolupráce s rodiči dětí a žáků, kariérové poradenství žáků a aktivity rozvíjející metody výuky s využitím ICT.

Na naší škole se jedná zejména o „klub“ informatiky (včetně práce s 3D tiskárnou či s Ozoboty – programovacími roboty), klub logiky a deskových her, klub komunikace v cizím jazyce, badatelský klub a klub občanského vzdělávání a demokratického myšlení. Získaná dotace nám také pomůže finančně zajistit projektové dny s různými tématy. Věříme, že zejména rodiče uvítají pravidelné doučování dětí. Rovněž zajistíme realizaci odborně zaměřených tematických setkávání s rodiči za účasti externího odborníka na témata související například s modernizací škol a vzdělávacího systému.

Dále se v rámci Národního plánu podpory návratu do škol věnujeme doučování žáků, kteří potřebují pomoci s vyrovnáním deficitu vzniklého v době distanční výuky (do konce roku máme naplánováno téměř 300 doučovacích hodin).

kluci-s-fotbalovym-micem-c09 (2).jpg  3D.jpg  tanec.jpg

4 dicgolf.jpg  brain-6020109_960_720.jpg  střelci.jpg

keram.jpg  logika.jpg

kreativita.png