Možné změny v organizaci školního roku

Ze zatím dostupných vyjádření ke školství a školní docházce vyjímáme nejčerstvější zprávy:

Jako jedno z posledních chce Ministerstvo zdravotnictví rušit také uzavření škol. Podle ministra Adama Vojtěcha to bude zřejmě na přelomu května a června. Prymula uvedl, že by bylo zřejmě možné nějak uspořádat maturitní zkoušky, v úvahu podle něj připadá také zkrácení dvouměsíčních letních prázdnin.

Vyjádření ministra školství:

MŠMT respektuje mimořádná zdravotnická (epidemilogická) opatření, ale debatu o podobě přijímaček, maturit, popř. debatu o zkráceni prázdnin opravdu nemá řídit předseda ÚKŠ. Více o změnách ve školství zitra (10:00) na tiskové konferenci MŠMT;-)

2:45 PM - Mar 22, 2020

Vyčkáme tedy do zítřka, o situaci budeme samozřejmě informovat na těchto stránkách.

Prosím rodiče, aby poskytovali třídním učitelům co největší zpětnou vazbu k domácí výuce.