Úvod > Škola > Aktuálně ze ZŠ Horní Cerekev > Online úspěchy na pokračování!

Online úspěchy na pokračování!

Každoročně se naši žáci zúčastňují mezinárodní soutěže YPEF (Young People in European Forests) neboli Mladí lidé v evropských lesích.

Do letošního ročníku se přihlásilo celkem 208 družstev (138 v mladší a 70 ve starší kategorii).

Místní kolo proběhlo 6. dubna online formou. Naší školu reprezentovalo družstvo deváťáků – Barbora Janoušková, Jan Brož a Tomáš Kolář. Společně nejdříve zvládli test a následně poznávačku rostlin, živočichů, ale i šišek a vzorků dřeva. Cílem této soutěže je zlepšit povědomí o významu lesů a lesnictví v současné době. Dařilo se jim výborně a stali se vítězi místního kola a postupují tak do kola regionálního, které proběhne 20.5. v Brně.

Více o této soutěži: www.ypef.cz/cs/

diplom 1. místo.png

K dosaženému úspěchu našim žákům blahopřejeme, děkujeme za vzornou reprezentaci školy a Horní Cerekve a přejeme jim, ať se jim daří i v regionálním kole!

thumb-up-emoticon-vector.jpg

****************************************************************************************************************

Aktuálně k vývoji ve školství:

Pro základní školství zatím žádné změny, do škol se od 19. dubna mají vrátit pouze středoškoláci k praktické výuce a poslední ročníky vysokých škol. Počkají si také školky, do kterých se vrátí i mladší děti, až klesne týdenní průměr pod hodnotu 100 na 100 000 obyvatel.  Druhý stupeň základních škol nebyl na pořadu dne, nejbližší možný termín dalšího rozvolňování (rotační výuky druhého stupně) je tedy 3. května.

Více zde: ministr-skolstvi-plaga-prakticka-vyuka-se-zrejme-obnovi-26-dubna