Ošetřovné na děti mladší 13 let!

Rodičům dětí (dle nové právní úpravy) mladších 13 let, kterých se uvedené opatření týká, tj. jejich děti nemohou být v péči školského/dětského zařízení, náleží ošetřovné. Pokud má však toto opatření za následek, že např. již není možné z personálních důvodů zajistit provoz mateřské školy, a z tohoto důvodu je uzavřena i mateřská škola, bude se tato situace řešit stejným způsobem.

Dle výkladu MPSV ze dne 11. 3. 2020 týkajícího se počátku běhu podpůrčí doby u ošetřovného v případě uzavření školy bude počátek běhu podpůrčí doby vázán na termín, který si rodič po uzavření školy individuálně určí. Běh podpůrčí doby pak již nelze přerušit.

Zaměstnanec o výplatu ošetřovného žádá tiskopisem Žádost o ošetřovné při péči o dítě z důvodu uzavření školského/dětského zařízení (školy), který mu vydá ve 2 vyhotoveních výchovné zařízení (škola), které dítě navštěvuje.

Všechny informace o ošetřovném naleznete na stránkách České správy sociálního zabezpečení zde

Stále platí, že o potvrzení žádosti o ošetřovné požádáte školu telefonicky nebo lépe e-mailem, na který Vám týž den (většinou obratem) zašleme vyplněný a potvrzený formulář.