Úvod > Škola > Aktuálně ze ZŠ Horní Cerekev > První školní jarmark

První školní jarmark

1-8.png

Čtvrteční den ve škole byl předznamenáním blížících se Vánoc, ale organizačně neproběhl tak, jak bychom si představovali. Vzhledem k mimořádným hygienickým opatřením jsme vytvořili harmonogram, podle kterého se na jarmark podívala každá třída samostatně. Nic to však neubralo na atmosféře, která na jarmarku panovala díky perfektní přípravě, do které se zapojily nejen děti z badatelského kroužku, ve kterém nápad vznikl, ale další řada dětí, zaměstnanců a velmi pravděpodobně i některých rodičů.

V přístavbě školy „badatelé“ ve spolupráci s děváťáky a pod vedením Moniky Brzoňové přichystali stánky, ve kterých nabízeli nejen své výrobky (přáníčka, ozdoby, mýdla, keramiku, drátěné výrobky, svíčky, šperky…), ale také cukroví, placky z našeho plackovače, děti se mohly vyfotit a hned si odnést fotografii, psaly nejdelší dopis Ježíškovi, rozkrajovaly jablíčka, zkoušely vánoční kvíz, zpívaly koledy a v gymnastickém sále si mohly také zaběhat při aktivitě „Chyť si svého Ježíška“.

Výtěžek čtvrteční akce je neskutečných 12 100 Kč a celá tato částka poputuje do Zoologické zahrady Na Hrádečku. O podrobnostech využití této částky vás budeme informovat a kdoví, třeba při návštěvě této krásné ZOO narazíte na zmínku o ZŠ Horní Cerekev a Vašich dětech…

9-14.png

Fotografie a videa můžete shlédnout po kliknutí na tento záběr z jarmarku:

IMG_5459 a.jpg

Za uspořádání historicky prvního školního jarmarku patří velké poděkování všem, kteří se na jeho přípravě podíleli:)

Akce byla předem konzultována s KHS, mohla se tedy uskutečnit pouze po jednotlivých třídách a s vyloučením veřejnosti. Věříme, že (snad) příští rok se děti pochlubí, jak jsou šikovné, všem rodičům a dalším zájemcům z řad veřejnosti.

15-20.png

A jak jste na tom se znalostmi vánočních zvyků Vy?

vánoční kvíz.docx

vánoce smajl 4.jpg

***************************************************************************************************

přírůstky 18.12..png