Úvod > Škola > Aktuálně ze ZŠ Horní Cerekev > Rodiče a děti ve světě médií

Rodiče a děti ve světě médií

pocitac-4-nahled.gif

Projekt Týdny mediálního vzdělávání pořádné od roku 2017 v rámci vzdělávacího programu Jeden svět na školách, který je jedním ze vzdělávacích programů organizace Člověk v tísni. Hlavním záměrem Týdnů mediálního vzděláváni je zdůraznit význam mediálního vzdělávání, jež vede k aktivnímu a zodpovědnému občanství. I naše škola se zapojila do tohoto projektu a v pondělí 16. května 2022 od 16 hodin se ve školní družině uskuteční seminář na téma Rodiče a děti ve světě médií.

na web!!!.png

Pozvání přijala zkušená lektorka Sára Pokorná, která již na naší škole vedla velmi úspěšné projektové dny. V rámci semináře se budeme věnovat tomu, jak můžeme podporovat děti při pohybu "džunglí" internetu. Podíváme se na to, jak se rozvíjí schopnost dítěte uvědomovat si obsah přijímaných informací s ohledem na věk a jak je můžeme podporovat v rozvoji zdravých návyků v online prostoru. Podle zájmu přítomných se můžeme více věnovat psychologickému rozměru sociálních sítí, kyberšikaně, dezinformacím aj. Ač je setkání určeno rodičům, děti jsou vítány, bude pro ně připravený program ve vedlejším oddělení školní družiny.

Přihlásit se (také své děti) můžete prostřednictvím

elektronického formuláře ZDE

nebo

pomocí QR kódu

QRCode pro Rodiče a děti ve světě médií - Přihláška.png

Těšíme se na vás!

obr 1.jpg

Seminář pořádáme v rámci projektu Šablony III ZŠ Horní Cerekev.

eu a msmt.png