Úvod > Škola > Aktuálně ze ZŠ Horní Cerekev > Školství "nabalíčkováno" do konce školního roku!

Školství "nabalíčkováno" do konce školního roku!

Po systému PES a následně po třech fázích rozvolňování ve školství se nyní bude řídit návrat do škol podle tzv. Balíčků. Těch je sice šest pro všechny oblasti, základního školství se však týkají pouze první dva s tím, že první běží už od 12. dubna. Druhý "balíček" nám dává naději na rotaci druhého stupně od 3. května, ale jen pod podmínkou, že týdenní přírůstky nakažených budou v kraji pod hranicí 100 případů. Na druhou stranu balíčky s ničím jiným, než s rotací, nepočítají.

Snímek obrazovky (635).png

O návratu druhého stupně od 3. května bude vláda jednat na začátku příštího týdne. Na naší škole se bude jednat nejprve o sedmou a osmou třídu, následující pak o šestou a devátou (návaznost na počet dnů strávených ve škole na podzim 2020).

Všechny balíčky: krok-za-krokem-za-jakych-podminek-se-otevrou-restaurace-bazeny-nebo-skoly

V pátek odpoledne a o víkendu jsme se chystali na testování novými testy Singclean - mediálně známý nedostatek/nevhodné a nepraktické řešení papírových stojánků na zkumavky (na deset zkumavek) jsme nahradili stabilními dřevěnými kostkami s vyvrtaným otvorem pro zkumavku pro každé testované dítě. V příštím týdnu použijeme asi 70 kusů pro děti z první, druhé a páté třídy, stojánky využijí ke svému testování i zaměstnanci školy.

hv2 detail2.jpg

gs2_1.jpg

Zdánlivá maličkost, ale umožní plynulé testování bez zbytečného pohybu po testovací místnosti.