Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Kalendář

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Plánované akce

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuálně ze ZŠ Horní Cerekev > Zkracujeme "distanci" mezi školou a domácnostmi

Zkracujeme "distanci" mezi školou a domácnostmiVážení rodiče,

od středy naše škola opět nedobrovolně utichla a z prezenční výuky jsme přešli na výuku distanční. Dovolte nám krátké shrnutí prvních tří dnů výuky na dálku. V horizontu hodin po obdržení oficiálních vyjádření MŠMT jsme Vás o této situaci individuálně informovali a Vám patří poděkování za poskytnutí zpětné vazby třídním učitelům.

Běžný rozvrh hodin přepracovaný na druhém stupni na střídavou výuku jsme byli nuceni změnit na plně distanční a od začátku byli připraveni na online spojení. Učitelky prvního stupně se opět přeorientovaly na vytváření materiálů navíc a největší radost nám udělala první online spojení nejmenších studentů! Za to Vám, rodičům, patří velký dík... A páťáci třeba jsou takto v kontaktu každý den! Tato setkání jsou důležitá nejen vzhledem ke vzdělávání, ale mají nezanedbatelný socializační význam, posilující úlohu při utváření kolektivu třídy.

Do distanční výuky a zejména od pravidelné online výuky se zapojil na druhém stupni téměř plný počet žáků, na prvním jsme se prozatím nedokázali spojit se dvěma žáky. Pravdou však je, že tolik chvály od učitelů na přístup žáků jako během prvních tří dnů distanční výuky, jsem neslyšel za celých šest týdnů od prvního září! 

Vážení rodiče, prosím Vás, abyste si ve svém nabitém programu našli chvilku na pár slov našim učitelům, abychom společně mohli odstranit případné problémy s výukou na dálku, nebo se jen dozvěděli, že vám doma učení jde dobře...

Důležité je, aby děti pracovaly pravidelně, ve svém individuálním rytmu a tempu. Na účast na online hodinách se prosím připravte včas, ne vždycky to vyjde (technické problémy, signál, lékař...), ale to je pochopitelné a omluvitelné. Nepochopitelná omluva pro neúčast ale je např. "nemohl se připojit, protože spal do 11 hodin". Úsměvné? Ano, ale jen z určitého pohledu. 

 V současné době nemá smysl polemizovat, jestli distanční forma výuky nahradí pravidelnou docházku do školy, nemá smysl ani spekulovat, jak dlouho bude škola zavřená - se situací si zkrátka musíme poradit. My ve škole, Vy a Vaše děti zase doma... Nastavili jsme distanční výuku tak, aby co nejvíce vyhovovala všem rodinám na prvním stupni s podporou online setkávání, na druhém jsme pak výuku rovnoměrně rozložili mezi online a ostatní formy. 

Samozřejmě si přejeme, aby se děti co nejdříve do školy vrátily, příslib ministra zdravotnictví je vzhledem ke stavu zabezpečení našich jaderných elektráren velmi nadějný: 

prymula-skoly-vybuch-jaderne-elektrarny-koronavirus