Úvod > Škola > Aktuálně ze ZŠ Horní Cerekev > Změna typu testu od 26. dubna!

Změna typu testu od 26. dubna!

Od 26. dubna se bude podle informace z MŠMT testovat ve školách v celé ČR pomocí testů typu Singclean, kterými se doposud testovalo ve východní části republiky. Jako první se s "novými" testy seznámí první, druhá a pátá třída v pondělí 26. dubna. Třídní učitelky se budou této změně věnovat v online hodinách, přesto by bylo vhodné, abyste si zejména s těmi nejmladšími prošli odlišný postup testování a opakovaně shlédli instruktážní video. Velmi to pomůže bezproblémovému a plynulému průběhu testování. Vše potřebné najdete zde:

testovani.edu.cz/jak-na-to-ve-skole

Rychlý návod pomalejšího testování:

Snímek obrazovky (624).png

Manipulace s testy Singclean je - jak je patrné z návodu - mírně komplikovanější a bude vyžadovat maximální pozornost účastníků testování. Dalším nedostatkem je nedostatek stojánků na zkumavky (známé reportáže z moravských škol v médiích).

Všechny informace k provozu od 26. dubna včetně změn v testování zde:

Informace pro školy a školská zařízení od 26.4.pdf

Testy do školy přivezeme podle předem stanoveného rozpisu až v pátek 23. dubna. Dodávka je podle informací MŠMT opět pouze na dva týdny. Od 3. května budou používat tyto testy také děti ze třetí a čtvrté třídy.

Tato neočekávaná změna nás sice opět vrací na začátek, stejné však zůstávají testovací prostory a časy. Nezbývá, než s nadsázkou říci, že ve školství stále poznáváme něco nového...