Úvod > Škola > Aktuálně ze ZŠ Horní Cerekev > Zpřísnění i pro školy

Zpřísnění i pro školy

O úplném uzavření škol a školek se z médií dozvídáme už celý týden, stále však nepadlo konečné rozhodnutí. Ani dnes...

Na pozdně večerní tiskové konferenci vlády zazněly návrhy vlády na zpřísnění epidemických opatření, jednat o nich bude zítra poslanecká sněmovna. Pro školy by to znamenalo přerušení prezenční výuky i pro děti z první a druhé třídy, které jako jediné v lednu a v únoru školu mohly navštěvovat. Navrhovaná opatření by měla platit od pondělí 1. března 2021.

„Nejpodstatnější opatření je zákaz pohybu mezi okresy s výjimkami, jako je cesta za prací nebo péče o osobu blízkou,“ dodal premiér Babiš. „Počítá se s uzavřením školek, škol a dětských skupin, budou otevřené jen pro zdravotnický personál a složky IZS.“

Zdroj a celý text: https://www.seznamzpravy.cz (včetně záznamu z TK vlády ČR)

Situaci zejména vzhledem ke školní docházce pozorně sledujeme a o dalších faktech a podrobnostech Vás budeme informovat i prostřednictvím těchto stránek. Rovněž očekáváme oficiální pokyn ministerstva školství, se kterým Vás rovněž seznámíme. Pokud sněmovna potvrdí vládní návrhy na opatření, přejde i první a druhá třída na distanční výuku. Jsme si vědomi problémů, které rodičům nejmladších žáků tato změna přinese, nicméně Vás opět žádáme o pochopení a spolupráci.

AKTUÁLNĚ:

Poslanecká sněmovna odmítla v pátek večer (dnes) prodloužit stávající nouzový stav. Vláda ale obratem vyhlásila zcela nový, který platí od soboty 27. února do 28. března. Vláda na večerním zasedání řeší, jaká opatření od pondělí vyhlásí.

Byť se ještě před dvěma týdny hovořilo o tom, že od pondělí 1. března se začnou do škol vracet vybrané ročníky, zejména deváťáci a maturanti, bude to právě naopak. Uzavřou se i dosud otevřené první a druhé ročníky základních škol, mateřské školy i speciální školy či dětské skupiny. Režim bude stejný, jako tomu bylo loni na jaře. „Budou otevřeny jen pro děti zdravotnického personálu, členů složek IZS a dalších nezbytných povolání,“ potvrdil Babiš.

Zdroj: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/prehledne-vlada-chce-zamknout-cesko-co-se-ma-od-pondelka-zmenit

Na večerní TK vlády ČR (26.2.) bylo potvrzeno uzavření škol a školek od 1.3. i pro první a druhé ročníky (včetně školní družiny). Tyto třídy přejdou na distanční výuku jako jejich starší spolužáci. Více podrobností po vydání tiskových dokumentů.