Úvod > Škola > Aktuálně ze ZŠ Horní Cerekev > Naše děti zpívaly v Jeřabině

Naše děti zpívaly v Jeřabině

V Horní Cerekvi byl otevřen v pořadí již druhý domov se zvláštním režimem určený pro pacienty s poruchou autistického spektra (PAS). Slavnostního otevření se účastnil například hejtman kraje Vítězslav Schrek, nebo předseda Senátu Miloš Vystrčil. Nechyběly ani děti ze základní školy, které tak po dlouhé době vystupovaly s pásmem písniček a mluveného slova, sestaveným právě pro tuto příležitost.

037A0352.JPG

(pro více fotografií a videí klikněte na obrázek)

Během vystoupení zaznělo:

Jsem autista… Jsem kluk… Nebo holka… Jsem trošku jiný než my ostatní.

Často jsem tvrdohlavý. Mám svůj svět. Mám rád samotu. Bojím se změn.

V matematice nebo v jazycích tě občas strčím do kapsy. Malovat dokážu líp než kdokoliv z vás.

Občas se mi někdo vysmívá a tvrdí, že mám o kolečko víc. Mějte mě rádi takového, jaký jsem a já vám to vrátím.

Kdo je vlastně normální – já nebo vy?

Všichni se hledáme. Něco i sebe samého. Někdo je úspěšný hned, někomu to chvilku trvá.

Snažme se všichni – já – ty – on – my, ať je nám spolu na světě dobře!

Během písničky "Kdyby se v komnatách" děti opravdu natáhly v místnosti běhoun, jak se ve známé pohádkové písničce zpívá, a i když nebyl "jak hrom", jejich kotoulům vyhovoval.

Po závěrečné písničce "Buchet je spousta" také všem přítomným nabízely pravé domácí buchty, což ocenil i předseda Senátu České republiky:

037A0433 řez.jpg

Děti za své vystoupení zaslouží velikou pochvalu, poděkování za jeho přípravu patří paní Jitce Kapounové (písničky, nejen kytarový doprovod), paní Haně Skopalové (mluvené slovo), kuchařkám ze školní kuchyně (výborné buchty) a všem ostatním, kteří se na této akci podíleli.

palec 2.gif

Více o PAS: Poruchy_autistického_spektra

***************************************************************************************************

1.3..png

Od pondělí 21. 2. 2022 neprovádíme školní testování: informace-msmt-ke-zmenam-mimoradnych-opatreni-ministerstva-zdravotnictvi-ke-covid-19-s-ucinnosti-od-10-2-2022-a-19-2-2022/.

1.1. - 26.2..png