Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Kalendář

P Ú S Č P S N
29 30 31
Předávání pololetního vysvědčení
1 2
Pololetní prázdniny
3 4
5 6 7 8
Olympiáda v AJ - okresní kolo
9 10 11
12
Jarní prázdniny
13
Jarní prázdniny
14
Jarní prázdniny
15
Jarní prázdniny
16
Jarní prázdniny
17 18
19 20
Olympiáda v NJ - Okresní kolo
21 22 23
Pelhřimovský zvonek II. stupeň
24 25
26 27 28 29 1 2
ŠKOLNÍ PLES
3
Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuálně ze ZŠ Horní Cerekev > Příměstský tábor 1 - pevnost Boyard

Příměstský tábor 1 - pevnost Boyardboyard nápis pevnost.jpg

Po celém okolí kolovaly zvěsti, že pán, který vládne pevnosti Boyard, Otec Fura nashromáždil poklad, se kterým se přemístil na pevnost Základní škola, nacházející se v Horní Cerekvi. 

Děti se tedy vydaly na dobrodružnou výpravu za objevením pokladu pevnosti Boyard. Od 12.7. do 16.7. se naše základní škola proměnila na francouzskou pevnost Boyard v Atlantském oceánu.

Pro děti byly nachystané zákeřné překážky k překonání, ale i nelehké úkoly ke splnění. Nejen že musely prokázat fyzickou sílu, ale musely i rozluštit zapeklité hádanky a najít odpovědi na důmyslné otázky. 

Děti během tohoto týdne ukázaly, že jim rozhodně síla, bystrost, rychlost, rozvaha, a především odhodlání nechybí. Úkoly a překážky plnily s nadšením a odhodláním, získat indicie, které byly zároveň i klíčem k získání mapy pokladu.

První den byly děti rozdělené do dvou týmů, které proti sobě celý týden soupeřily a předháněly se, kdo získá více indicií. V pevnosti Boyard proti sobě soutěžil tým Axolotlů a tým Tornád F5.

Během týdne děti stavěly příbytek v lese, řešily logické hádanky, tajné šifry, poměřily svoje síly ve štafetách a běhacích hrách. Vyrobily si oddílová trička a vlajky, modelovaly z keramické hlíny, naučily se plést náramky přátelství, ale především si užily spoustu zábavy a legrace.

V tomto duchu se nesla činnost osmnácti dětí, které se zúčastnily prvního příměstského tábora při ZŠ Horní Cerekev (12. - 16. 7. 2021 denně od 7 do 17 hodin) pod vedením Lenky Procházkové a Barbory Bockové. 

Uhodnete z těchto indicií slovo, které děti přivedlo k mapě pokladu?

ZVON, PUMPA, HRUĎ, ČERVENÁ, KREV

IMG-20210716-WA0004 titulka.jpg

(Fotogalerie se zobrazí po kliknutí na obrázek.)

Připomeňte si atmosféru tajemné pevnosti její znělkou: www.youtube.com

palce nahoru (2).jpg

 

*****************************************************************************************************

přírůstky 26.7..png