Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Kalendář

P Ú S Č P S N
27
Ředitelské volno - Stávka - Škola uzavřena (včetně jídelny a družiny)
28 29
Plavání III. + IV. třída
30 1
Plavání III. + IV. třída
2
Rozsvěcení vánočního stromu v Těšenově.
3
Rozsvěcení vánočního stromu v Horní Vsi
Rozsvěcení vánočního stromu v Horní Cerekvi.
4 5
Čerti ve škole.
6 7 8
Plavání III. + IV. třída
9 10
11 12 13
Škola v pohybu.
14
Etické dílny - IV. třída.
Etické dílny VIII. třída.
15 16 17
18 19 20
Vánoční divadlo.
Koncert ZUŠ.
21 22
Vánoční besídky.
23 24
25 26 27 28 29 30 31
Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuálně ze ZŠ Horní Cerekev > Příměstský tábor 2 - TÁBOR SNŮ

Příměstský tábor 2 - TÁBOR SNŮ46.jpg46.jpg46.jpg46.jpg 

 

TÁBOR SNŮ – to bylo téma druhého týdne příměstského tábora při základní škole v Horní Cerekvi. Každý den jsme si s dětmi mohli prožít jiný sen. Během celého týdne děti získávaly za soutěže a splněné úkoly barevné knoflíky potřebné pro obdrže částí mapy, která je dovedla poslední den k pokladu.

Čtyři barevné oddíly se každé ráno snažily odhalit podle indicií, jaký sen se nám bude celý den zdát. A tak jsme s dětmi snili pohádkový sen, sen o farmě, barevný sen a sen o cestě za pokladem.  

V pohádkovém snu děti ukázaly svou odvahu a rychlost, kdy je proháněla ježibaba při sběru ozdob na perníčky. Přenášení vody byl úkol od Dešťové víly na prověření jejich šikovnosti.  

Sen o farmě byl jeden velký zážitek. Nejdříve si děti s chutí vyzkoušely farmářské disciplíny – běh v holinách, kutálení balíku a sběr vajec. Ale teprve návštěva zemědělského družstva Rozvodí Černov, udělala z tohoto dne skutečně splněný sen. Děti byly nadšené nejen z telátek, traktorů ale i z robotické dojírny.  Za tento hezký den zvlášť děkujeme panu Braunovi – za milé přijetí, připravené soutěžní otázky, odměny a za to, že obětoval svůj čas a sehnal pro děti trenažér na dojení. Mohly si tak vyzkoušet, že dojení není vůbec jednoduché, jak to vypadá. Byl to pro ně opravdu velký zážitek a každý, komu to “trochu stříklo”, měl velkou radost. Z dojení se stala nejoblíbenější, ale také nejtěžší soutěžní disciplína.  Dík patří i Zemědělskému svazu ČR za poskytnutí naučných a poznávacích materiálů a dárků. 

Barevný sen byl o tvoření. Lapač zlých snů s barevnými peříčky si vytvořil každý táborník. Poslední barevné knoflíky děti získaly za sběr barevných “orchidejí”. 

V posledním snu se děti vydaly za pokladem. V celém týdnu se děti do úkolů zapojovaly s nadšením a odhodláním získat co nejvíce knoflíků. I poslední den musely zapojit svůj důvtip při luštění rébusu s nápovědou a po složení mapy jsme se vydali na poslední dobrodružnou výpravu. Hledání pokladu dětem dalo zabrat, ale to, co v něm nalezly, jim udělalo radost. Kromě sladkostí našli všichni “táborovou placku” s motivem knoflíku, jako vzpomínku na příměstský tábor. 

Ptáte se, proč právě knoflíky? Odpověď vám dá český pohádkový muzikál V PEŘINĚ. 

 

1.jpg

(Kliknutím si připomeňte muzikál "V peřině")

 

69.jpg

(Kliknutím na fotku se zobrazí fotogalerie)

 

Druhý letošní příměstský tábor probíhal od 19. do 23. července (vždy od 7 do 17 hodin) pod vedením Evy Drdové a Lucie Drdové.

colorful-1197308_960_720.png

 

*************************************************************************************************************

 

přírůstky 10.8..png