Úvod > Škola > Aktuálně ze ZŠ Horní Cerekev > Návrat do škol 12. 4. potvrzen!

Návrat do škol 12. 4. potvrzen!

Vážení rodiče,

na dnešní tiskové konferenci vlády ČR byl potvrzen návrat dětí z prvního stupně rotačním způsobem. Více v článku novinky.cz/zaci-prvniho-stupne-se-do-lavic-vrati-12-dubna-rozhodla-vlada.

Z článku vyjímáme další informace o testování žáků, které je podmínkou pro účast na prezenčním vyučování (ve škole):

Vláda schválila scénář návratu do škol, jak ho minulý týden představili ministři školství a zdravotnictví, potvrdil po jednání vlády Plaga. Žáci se budou po třídách střídat v prezenční výuce po týdnu a po dobu přítomnosti ve škole budou dvakrát týdně testováni antigenními testy z kraje nosu. „A to vždy v pondělí a ve čtvrtek,” doplnil Plaga.

Pokud bude antigenní test pozitivní v pondělí, půjde žák na konfirmační PCR test a nebude docházet do školy. „Pokud bude pozitivní ve čtvrtek, tak celá třída počká mimo prezenční výuku na konfirmační test pozitivního žáka,“ vysvětlil Plaga. Pokud se nákaza potvrdí, bude se tím zabývat hygiena.

(Pozn,: testy už máme k dispozici, jedná se o LEPU antigenní test z přední části nosu (2 cm):

LEPU Ag test.jpg

INSTRUKTÁŽNÍ VIDEA K TESTOVÁNÍ A DALŠÍ INFORMACE:

VŠE O TESTOVÁNÍ - STRÁNKY PRO RODIČE:

testovani.edu.cz/pro-rodice

Žáci také budou muset nosit ochranu úst a nosu, pokud ji dítě nebude mít z domova, dostane ji zdarma ve škole. „Školy dostanou bezúplatně 12, 6 milionů roušek,” potvrdil ministr. Děti ve školkách roušky mít nemusí.

(Pozn.: ZŠ - 1. stupeň rotačně, speciální školy/třídy a malé školy prezenčně: v jednom okamžiku cca 320 tisíc žáků ve škole - pro představu počtu roušek na žáka.)

Materiál vytvořený ve spolupráci ministerstev školství a zdravotnictví a hlavní hygieničkou (popis všech tří plánovaných fází):

mšmt_návrat_do_škol_duben_2021.pdf

V naší škole tedy v pondělí 12. dubna přivítáme děti z 1., 2. a 5. třídy, ostatní třídy (3., 4., 6., 7., 8., a 9.) budou pokračovat v distanční výuce. V týdnu od 19. dubna budou do školy chodit žáci 3. a 4. třídy, ostatní třídy budou na distanční výuce. O začátku rotační výuky na druhém stupni (6. - 9. třída) rozhodne vláda dle vývoje epidemické situace. Školní družina pro žáky na prezenční výuce bude probíhat v obvyklém režimu. Všechny další podrobnosti ohledně příchodu dětí do školy, testování, rozvrhu hodin, stravování apod. vám zašleme do čtvrtka 8. dubna.