Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Kalendář

P Ú S Č P S N
29 30 31 1
Den dětí ve škole - !!! odpolední vyučování odpadá !!!
2
Pohádkový les - 9.třída pro MŠ
3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16
Ukončení sběru papíru pro školní rok 2022/2023
17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuálně ze ZŠ Horní Cerekev > Pohádkový muzikál Louskáček

Pohádkový muzikál LouskáčekV pátek 14. ledna dostaly děti z prvního stupně dodatečný vánoční dárek v podobě muzikálového představení Louskáček v jihlavském DIODu (Divadlo otevřených dveří). Více než stovka dětí se pod dohledem pedagogů vydala autobusy do Jihlavy, aby zhlédla kouzelný pohádkový příběh v podání členů taneční školy NART DANCE SCHOOL. Svůj velký zážitek z muzikálu děti ocenily spontánním potleskem a umocnily ho společným focením na jevišti. Pro naši školu mělo představení ještě jeden příjemný bonus, v hudebním doprovodu se představil hrou na klávesové nástroje náš bývalý žák Martin Braun, působící např. ve skvělém hudebním uskupení The Shots. Více o NART DANCE SCHOOL a THE SHOTS v odkazech níže. 

plakát výřez.png

(fotogalerie z představení po kliknutí na plakátek)

O muzikálu Louskáček:

,,Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné.” Antoine de Saint-Exupéry
Je Štědrý večer. Za oknem ustal ruch ulice a u stromečku se potká celá rodina. Fritz se se svou sestřičkou Klárkou nemůžou dočkat dárků a těší se na večer plný překvapení. Tyto Vánoce totiž budou výjimečné, kouzelné a nečekaně krásné.  Ale pozor!!! Slyšíte to pískání? Co to může být? Jak příběh pokračuje? Kdo je Louskáček a jaký je jeho osud? A zvládne Klárka s přáteli všechny výzvy, které jsou pro ně připravené? V tradičním vánočním příběhu podle předlohy E. T. A. Hoffmana se přeneseme do kouzelného pohádkového světa, kde skutečné přátelství pomůže překonat překážky a naučí nás dívat se na svět srdcem.

Související odkazy:

ukázka z muzikálu na YT

www.nartdanceschool.cz

www.theshots.cz

Velké poděkování všem účinkujícím za opravdu nevšední zážitek a také našim dětem, o kterých se nám z kuloárů dostalo ocenění jako zatím nejlepšího dětského publika. Představení bylo po všech stránkách důstojným ukončením koronavirového kulturního půstu!

 

potlesk.gif potlesk.gifpotlesk.gif potlesk.gif potlesk.gif potlesk.gif potlesk.gif

 

****************************************************************************************************

28.1..png

 17. 1. 2022: školní testování/ 152 testy - všechny negativní

24. 1. 2022: školní testování/  150 testů - všechny negativní